Pont nélkül utazik haza az Érsekújvár Liptóról

Közzétéve 2018.2.28 | Róbert Balogh
LIPTÓSZENTMIKLÓS — Február 28-án az elhalasztott 48-ik forduló volt műsoron a Tipsport ligában. A HC Nové Zámky együttese Liptószentmiklóson lépett jégre, ahol fontos mérkőzésen, végül kétgólos vereséget szenvedett az újvári csapat. A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, ám az érsekújváriak a legnagyobb helyzeteket és az emberelőnyöket sem tudták kihasználni, ami végül döntőnek bizonyult. Legközelebb már péntek este lép jégre Mach mester legénysége, amikor 18:30-tól az MsHK Žilina csapatát fogadja vendégül.
48. forduló, szerda 2018.2.28, 17:00

MHK32 Lipt.Mikuláš

2:0

(0:0, 1:0, 1:0)

Gólok és gólpasszok: 31.Langhammer (Nemec, Gründling), 48.Piatka (Kriška, Sukeľ). Játékvezetők: Orolin, Kalina – Gavalier, Gajan. Kiállítások: 5:4 két percre, Mezovský (LIM), Hruška (NZM) és Husák (NZM) mindhárman 10 perc sportszerűtlen magatartásért, Mezovský (LIM) 20p. sportsz.magat. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 790. Kapura lövések: 26:32.

Košarišťan – Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Mezovský, Nádašdi, Bača, Kuráli – R. Rapáč, M. Sukeľ, Laco – Števuiak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Lištiak, Uhrík, Vybíral.

Baroš – Plašil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek, Saulietis – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, Jurík, Hřebejk – Dubec, Novotný, Škoda – Lorraine, Rehák, Varga.

Az első harmadban, amely gólnélküli döntetlent hozott, valamivel aktívabbak voltak az érsekújváriak, ami a két emberelőnyös helyzetnek is köszönhető. A hazai csapat inkább csak távoli lövésekkel próbálkozott, de ezeket Baroš kapus gond nélkül hárította.

A második játékrész első felében nem sokat változott a játék képe, s miután a harmad derekán kivédekezték az újváriak első emberhátrányukat, a 31-ik percben Langhammer tört be a vendégek harmadába, aki jobb oldalról laposan lőtté a hosszú sarokba a hazaiak vezető, s egyben a harmad egyetlen gólját.

Az utolsó felvonás két érsekújvári emberfórral kezdődött, ám a vendégek ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel. A 47-ik percben Zbořil lövése a kapuvason csattant, majd fél perccel később a másik oldalon már Maroš Piatka eredményes volt, aki közelről növelte a hazaiak előnyét. Az érsekújváriak nyomást gyakoroltak a hátralévő percekben, ám betalálni a legnagyobb ziccerekből sem tudtak, így az utolsó dudaszó után a hazai csapat ünnepelhette a fontos hárompontos győzelmet.

Marek Uram, az MHK 32 Liptovský Mikuláš vezetőedzője: „Hatpontos meccset játszottunk, és ha most sikerült is megelőzni az Érsekújvárt, nincs még vége. Fontos meccsek előtt állunk, amelyeken harcolnunk kell. Hosszabb idő után a nyolcadik helyen vagyunk, amit megpróbálunk megtartani.“

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nehéz értékelnem a mérkőzést. Pontokat akartunk szerezni, de nem sikerült. Nem mutattunk itt semmit, gólt sem sikerült lőni, és sajnos kikaptunk. Még öt meccs van hátra, harcolni fogunk.”