Nem jött össze a pontszerzés Zólyomban

Közzétéve 2018.2.11 | Róbert Balogh
ZÓLYOM — Február 11-én a zólyomi vár alatt lépett jégre a HC Nové Zámky csapata, ahol nem sikerült pontot szerezni az érsekújvári fiúknak. A mai meccsen sok volt a pontatlanság és a védelmi hiba mindkét oldalon, amit a hazai csapat használt ki jobban, s végül háromgólos győzelmet aratott. Két harmad után egyenlő volt az állás, majd a záró harmadban hármat lőtt a zólyomi gárda, amire eggyel sem tudott válaszolni az Érsekújvár. Most két hét szünet következik, majd legközelebb az olimpiai játékok után rendeznek bajnoki fordulót. Február 25-én Besztercebányán lép jégre az érsekújvári csapat.
46. forduló, vasárnap 2018.2.11, 17:00

HKM Zvolen

6:3

(3:1, 0:2, 3:0)

Gólok és gólpasszok: 2. Špirko (Puliš, Šišovský), 12. Obdržálek (Kytnár, Ross), 17. Kytnár (Coffman, Obdržálek), 42. Matis (avoda), 53. Špirko (Šišovský), 56. Kytnár (Obdržálek, Coffman) – 4. Hřebejk (Hruška, Jurík), 23. Saulietis (Škoda), 32. Hřebejk (Zbořil, Jurík) Játékvezetők: id.J.Konc, Štefik – Šefčík, Kollár Kiállítások: 2:7 két percre, plusz két büntető a hazai csapat ellen. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1030. Kapura lövések: 42:30.

HKM Zvolen

Macintyre – Drgoň, Ross, Hraško, Kováčik, Ulrych, avoda, Bokroš, Zeleňák – Coffman, Kytnár, Obdržálek – Puliš, Špirko, Šišovský – Matis, Fekiač, Ďaloga – Dubeň, Síkela.

Baroš – Plášil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek – Fábry, Šimun, Zbořil – Hřebejk, Jurík, Varga – Lorraine, Škoda, Šille – Rehák, Ondrušek, Saulietis.

A nyitó harmadban két nagy védelmi hibából kapott gólokat az Érsekújvár, ráadásul hat kisbüntetést szedtek össze Mach mester legényei, aminek köszönhetően kétgólos hazai előnnyel zárult az első harmad. A hazaiak vezető gólját Špirko lőtte a 61-ik másodpercben, majd két perccel később Hřebejk közelről helyezte a kipattanót a zólyomi kapuba. Míg az első kettős hazai előny kimaradt, a másodikat Obdržálek már kihasználta. A dudaszó előtt három perccel nagy védelmi hiba után, Milan Kytnár lőtte a hazaiak harmadik találatát.

A második játékrészben egyetlen kiállítás sem volt, de volt két vendég találat és egy kihagyott Varga büntető. Az újváriak fegyelmezetteben játszottak és kihasználták a lyukas zólyomi védelem hibáit. A 23-ik percben Saulietis a kapu mögöl lepte meg a zólyomi hálóőrt, majd a harmad derekán Zbořil találta meg jó helyzetben Hřebejket, aki nem hibázott.

A záró harmad elején Matis révén újfent a hazai csapat szerezte meg a vezetést, majd a 47-ik percben második büntetőjét lőhette a mecscen az Érsekújvár, de Varga után Jurík is kihagyta a lehetőséget. A harmad második felében Špirko és Kytnár révén háromra növelte a hazai csapat az előnyét, amire már nem tudott válaszolni az Érsekújvár, így pont nélkül utazi haza a HC legénysége.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Ma szörnyen kezdtük a mérkőzést, fegyelmezetlenek voltunk és tizenkét büntető percet szedtünk össze. Nagyon rosszul játszottunk, majd a második harmadban felálltunk és kiegyenlítettünk. A záró harmadban úgy gondolom peches gólt kaptunk 4-3-ra, amikor előtte talán tilos felszabadítás volt. A negyedik gól végül döntő volt. A csapatban kisebb betegség kezd uralkodni, így pont jól jön a szünet.“

Peter Mikula, a HKM Zvolen vezetőedzője: „A mai meccsen is feleslegesen sokat kínlódtunk. Annak köszönhetően, hogy az ellenfél sok emberfórt kínált fel, jól kezdtük a meccset. Amikor már vezettünk 3-1-re a második harmadban, feleslegesen komplikáltan csináltunk egy két dolgot, és az ellenfél kiegyenlített. Később már az idegek is dolgoztak, de a fiúk nagyon akartak nyerni, és ez végül sikerült. A negyedik gól megnyugtatta a csapatom és ezután már kontroláltuk a meccset. Nem játszottunk jól, pontatlanok voltunk, és sok egyéni párharcot veszítettünk el. Van még min dolgoznunk.”