Értékes pont a kassai arénából

Közzétéve 2018.2.7 | Róbert Balogh
KASSA — Február 7-én a Tipsport liga 44-ik fordulója került megrendezésre. A HC Nové Zámky csapatában, amely a kassai Steel arénában lépett jégre, ma este sérülés végett nem játszhattak Novotný és Saulietis, így csak tizenhét mezőnyjátékosra számíthatott Miroslav Mach mester. Ennek ellenére jó teljesítményt nyújtott az érsekújvári gárda, s akár a három pontot is megszerezhette volna. Végül az összecsapás Gabriel Špilár találatával a szétlövésben dőlt el a hazai csapat javára. Legközelebb február 9-én a HK Nitra csapatát fogadja vendégül az érsekújvári gárda.
44. forduló, szerda 2018.2.7, 17:30

HC Košice

3:2 bü

(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Gólok és gólpasszok: 22. Pacan (Jenčík, Pulli), 31. Jenčík (Spilar, Šedivý), 65.Špilár döntő büntető – 24. Šimun (Zbořil), 35. Škoda (Šille). Játékvezetők: Orolin, Mil. Novák – Bogdaň, Smrek. Kiállítások: 5:6 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2649. Kapura lövések: 31:33.

HC Košice

Habal (Škorvánek) – Kessel, Dudᚠ(C), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Ovčačík, Michalčin – Spilar, Pacan, Jenčík (A) – Šoltés, Boltun, Miklík (A) – Kafka, Klíma, Koyš – Hričina, Vrábež, Petráš.

Baroš (Romančík) – Salija (A), Husák, Plašil, Mich. Novák, Jass, Kuzma – Hřebejk, Jurík (C), Varga – Fábry (A), Šimun, Zbořil – Škoda, Šille, Lorraine - Rehák, Ondruœek.

A gólnélküli első harmad után a vezetést David Pacan révén a 22-ik percben, kettős emberfórban szerezte meg a hazai csapat, majd a vezető gólt sokáig vizsgálta a videó bíró, de végül megadta. A válasz két perccel később Eduard Šimun jól helyezett lövése után jött, aki egy védelmi hiba után, egy az egyben mehetett a kassai kapusra, s nem hibázott. A 31-ik percben Baroš és Salija hibája után Jenčík szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak, egy igencsak olcsó találattal. Az újváriak nem adták fel és még a harmad végéig a 35-ik percben Vladimír Škoda révén egyenlítettek. A harmadik felvonásban nem született több gól, így a döntés az öt perces ráadás után, Gabriel Špilár találatával a szétlövésben dőlt el a kassai csapat javára.

Marcel Šimurda, a HC Košice vezetőedzője: „Az első harmadban túl óvatosan játszottunk. A másodikban kétszer is vezetünk, de az ellenfelünk mindig kiegyenlített. A mérkőzés a szétlövésben dőlt el, amelyben ügyesebbek voltak a játékosaink.”

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „A játékosaim önfeláldozóan játszottak, és ezért dicséretet érdemelnek. Egy pontot szereztünk, de egy kis szerencsével több is lehetett volna, de a hátvédjátékunk és a teljesítményünk az jó volt. Sajnos továbbra is kínlódtunk a helyzetek kihasználásával, de az egy ponttal elégedettek vagyunk.”