Vereséggel zárta az Érsekújvár a fehérvári tornát

Közzétéve 2017.9.3 | Róbert Balogh
SZÉKESFEHÉRVÁR — Vasárnap este a Fehervár AV19 együttese ellen lépett jégre az érsekújvári csapat, a IX. Ifj. Ocskai Gábor Emléktorna utolsó meccsén. Két kiegyenlített harmad után az utolsó felvonásban dőlt el az összecsapás a fehérvári gárda javára, amely végül a második helyen végzett a tornán. Ezzel a mérkőzéssel véget ért a felkészülési szakasz az érsekújváriak számára. Legközelebb szeptember 8-án, a HKM Zvolen csapatát fogadjuk vendégül a Tipsport liga nyitómeccsén.
Emléktorna, vasárnap 2017.9.3, 18:30

Fehérvár AV19

5:1

(1:0, 1:0, 3:1)

Gólok: 2.Kóger, 40. Latendresse, 44.Luttinen, 46. Vincze, 60.Latendresse – 47.Plášil. Kiállítások: 4:7 két percre, és Radek Deyl (NZM) 10 perc fegyelmi. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0.

Kornakker (Rajna) – Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, Vincze - Vidmar, Stipsicz, LoVecchio, Latendresse, Luttinen- Harty, Szabó D., Szita, Szabó K., Music – Szirányi, Szabó B., Vizi, Kocsis, Reisz

Romančík (Kováč) – Kovačevič, Plášil, Novotný, Raenko, Varga – Prapavessis, Salija, Dubec, Lantoši, Zbořil – Chovan, Deyl, Dubinin, Klenko, Piačka – Šimek, Šiška, Fábry, Šimun, Tibenský

Az első húsz percben jó iramú kiegyenlített játékot produkáltak a csapatok. Mindkét gárda nyílt támadó hokit játszott, így élvezetes pörgős volt a játék. A harmad egyetlen gólját a hazai csapat szerezte Kóger Dániel révén, aki a második perc elején közelről helyezte Romančík háta mögé a pakkot.

A második harmad első felében magasabb fokozatra kapcsoltak az érsekújváriak, többet birtokolták a korongot, s javarészt a fehérvári harmadban folyt a játék, de Kornakker kapus remekül hárította az újvári lehetőségeket. Az újváriak lendületét két kiállítás törte meg, és amikor már úgy tűnt gólnélküli döntetlennel végződik a harmad, huszonnégy másodperccel a dudaszó előtt, Olivier Latendresse növelte kettőre a hazaiak előnyét.

A záró harmad első három percét emberfórban játszotta a hazai gárda, ebből majdnem két percig kettős előnyben, amit Luttinen révén ki is használt a Fehérvár. Három perccel később már néggyel vezetett a hazai csapat, amikor Vincze talált a kékről a hálóba. A középkezdés után alig telt el egy perc, amikor Karel Plášil lövése pattant egy fehérvári korcsolyáról Kornakker háta mögé. A szépítő gól után hajtottak a hátralévő időben az érsekújváriak, de nyolc másodperccel a vége előtt Latendresse második góljával a meccsen beállította a végeredményt, így a torna utolsó mérkőzését a fehérváriak nyerték.