Szoros kezdés után, hárommal vertük a Lausitzer csapatát

Közzétéve 2017.9.3 | Róbert Balogh
SZÉKESFEHÉRVÁR — Szeptember 2-án, 16.00 órakor a második mérkőzésére korcsolyázott ki a HC Nové Zámky együttese a fehérvári tornán. Az ellenfél ezúttal a német Lausitzer Füchse csapata volt, amely a mérkőzés első felében ugyan megszorongatta a HC legénységét, de a harmadik harmadban Mikeš mester fiai nem adtak esélyt német ellenfelüknek, s végül megérdemelt háromgólos győzelmet arattak. A tornát vasárnap este a házigazda Fehervár AV19 csapata ellen zárjuk.
Emléktorna, szombat 2017.9.2, 16:00

Lausitzer Fuchte

2:5

(0:2, 2:0, 0:3)

Gólok: 21.Owens (Bodó, Tegkaev), 22.Warttig - 9.Novotný (Cetkovský), 14. Zbořil (Lantoši), 47.Dubinin (Schultz, Deyl)), 57.Novotný (Zbořil, Cetkovský), 59.Fábry. Kiállítások: 5:4. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 250.

Franzreb (Zoschke) – Adam, Owens, Kania, Nagele, Geiseler, Hoffmann, Bar, Mund – Tegkaev, Eriksson, Bodó – Götz, Wartting, Lennartsson – Jahnke, Stöber, Penc – Boiarchinov, Neuert, Schmidt.

Kováč (Romančík) – Deyl, Kovačevič, Prapavessis, Salija, Plášil, Chovan, Šiška, Šimek – Raenko, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Schultz – Zbořil, Dubinin, Lantoši – Tibenský, Šimun, Fábry.

A jó iramban kezdődő összecsapáson valamivel aktívabb volt az első percekben a német csapat, ám ahogy telt az idő átvették az irányítást az újváriak, és egyre gyakrabban veszélyeztették Franzreb kapuját. A vezetést egy mintaszerű akció után a kilencedik percben Štepán Novotný szerezte meg, aki Cetkovský milliméter pontos passzát helyezte a német hálóba. Az újvári nyomás a gól után is folytatódott, majd a 14-ik percben Adam Zbořil találatát követően már kettővel vezetett a HC legénysége. A német csapat két esetben is emberelőnyös helyzetben játszott az első húsz percben, de az emberfórokat nem tudták gólra váltani, így az első harmad kétgólos újvári előnnyel végződött.

A második játékrészre kissé álmosan jöttek ki az újváriak, hiszen nem egész két perc alatt Christopher Owens és Ryan Warttig révén egyenlítettek a Lausitzer legényei. A harmad második felében többet birtokolták az érsekújváriak a korongot, ziccereket dolgoztak ki, s akár újfent átvehette volna a vezetést Mikeš mester csapata, de ezúttal Franzrebb kapus lehúzta a rolót, így a döntés az utolsó felvonásra maradt.

A záró harmad hetedik percében a meccs legszebb akciója végén Artyom Dubinin trafált be, akinek ez volt az első találata Érsekújvár színeiben, s egyben a mérkőzés győztes gólja. Három perccel a vége előtt Štépán Novotný emberfórban növelte az újváriak előnyét, majd másfél perccel később üres kapus góllal Branislav Fábry állította be az 5-2-es végeredményt.