Indul a MOL Liga-döntő sorozata

Közzétéve 2015.3.10 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Szerdán este 18:00 órakor indul Miskolcon a MOL Liga döntő sorozata. Az első vasárnapi mérkőzést a miskolciak javára írta jóvá 5-0-ás eredménnyel a MOL Liga versenybírósága, ráadásul egy hazai mérkőzést elvettek a Zámky csapatától, így csak két alkalommal játszhat hazai pályán az esetleges hat meccsből a címvédő. Hátrányos helyzetbe került így az érsekújvári csapat, de szerdától a Miskolc legyőzése, és a bajnoki cím megvédése a cél!

Ez lesz a MOL Liga történetének hetedik döntője, amelyben az érsekújváriak megakarják védeni tavalyi győzelmüket, és ismét elnyerni a győztesnek járó trófeát. Az Érsekújvár a harmadik helyen végzett az idei alapszakaszban ami szép teljesítmény, ráadásul ha figyelembe vesszük, hogy az egész szezonban a szlovák második ligában is szerepelt a csapat, amelynek a döntő összecsapásait a homonnai csapattal vívta meg Ľubomír Hurtaj legénysége. Hétfőn este megnyerte az Érsekújvár a mindent eldöntő harmadik csatát a Homonna ellen és továbbjutott az első ligába. Gyakran előfordult az idei évadban, hogy egy héten belül, 4-5 bajnoki meccsen, két fronton kellett harcolni az újváriaknak a pontokért, de ennek ellenére mindkét bajnokságban helytálltak és kiharcolták a döntőben való részvételt.

Az idei MOL Liga döntő résztvevői hat alaklommal találkoztak az alapszakaszban, és mind a hat mérkőzést a miskolciak nyerték meg, ebből hármat rendes játékidőben, kettőt büntetőkkel, és egyet a hosszabbítás perceiben. A döntő csatái, az már más történet lesz a két csapat között, hiszen a tavalyi évadban is az alapszakaszban a miskolci gárda volt eredményesebb az egymáselleni meccseken, ám az elődöntőben az újváriak voltak sikeresek, és először, rövid MOL Liga szereplésük alatt bejutottak a döntőbe. A Jegesmedvék eddig a legjobb formájukat hozták az idei évadban, először lettek magyar bajnokok az újvárosi Acelbikák előtt, és megérdemelten nyerték meg az alapszakaszt.

A miskolciak gárdája remek játékosokkal rendelkezik, nagyon jól összerakták az idei évadban a csapatott, amelyben kiválóan játszanak a kanadai légiósok. Kemény egyszerű támadó hokit játszik a csapat, a kapu előtt nagyon veszélyesek és gólerősek. Az érsekújváriak gárdájában nagy tapasztalattal rendelkező rutinos játékosok vannak, akik több száz cseh és szlovák extraligás meccsen bizonyítottak a múltban, és a legnehezebb helyzetekben is képesek eldönteni meccseket. Az újváriak csapatából továbbra is hiányozni fog Tomáš Chrenko, aki kézsérülése miatt már aligha fog az idén bekapcsolódni a play off csatáiba. Jó hír, hogy Marek Dubec és Róbert Brandis rendbejöttek, és késszen állnak harcolni az újvári színekért.

„Szerdán elkezdődik számunkra a döntő meccssorozata. Az ellenünk irányuló lépesek és a szankciók ellenére, készen állunk ebben a számunkra kedvezőtlenül beállított meccssorozatban, harcolni, és megtenni a lehetetlent is a bajnoki cím megvédéséért. Reméljük már kihűltek az emóciók, és mindenki – a vezetők, játékosok és a két csapat szurkolói, a jégen történtekre összpontosítanak majd. Drukkolok a csapatomnak, és kérem szurkolóinkat, hogy hagyjanak fel a gyűlölködéssel, és invektívák nélkül, az ellenfelünk játékosai, vezetői és szurkolói ellen, drukkoljanak és támogassák csapatunkat. Még egyszer köszönöm a támogatást, remélem sikerrel járunk.” - Ing.František Sucharda