A hétvégét a Jegesmedvék ellen zárjuk

Közzétéve 2019.2.2 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 3-án, újabb fordulót rendeznek a Tipsport ligában. Érsekújvárban a DVTK Jegesmedvék csapatát fogadják vendégül. Az összecsapás, amelyre minden kedves szurkolót szeretettel várunk, délután négy órakor kezdődik. A meccs napján a téli stadion pénztárai 15:00 órakor nyitnak. Elővételben szombaton, 15:30-17:00 óra között lehet jegyeket vásárolni.

A DVTK Jegesmedvék gárdaja, mint ismeretes a Tipsport liga egyik újonc csapata, amely stabilan elfoglalta a helyét a bajnokság középmezőnyében, és még mindig van matematikai esélye bejutni a legjobb hat közé. Jelenleg 78 ponttal a nyolcadik helyet foglalja el a tabellán. Az utóbbi öt fordulóban három győzelmet, és két vereséget gyűjtöttek be Glen Hanlon legényei. Pénteken a listavezető zólyomi gárdát fogadták vendégül, amelytől végül a hosszabbítás után kaptak ki 4-3-ra. Ha megnézzük a statisztikákat, akkor a házi kanadai táblázatot Vas János vezeti 48 ponttal. A kapuban Vay Ádám, 25 meccsen, 94,98%-os hatékonysággal védte az ellenfél lövéseit.

.

Az MHC Nové Zámky legénysége jó úton halad, hogy meglegyen az első hatos, sőt a negyedik hely sem elképzelhetetlen. A csapat már nyolc meccs óta pontszerző, és jó formában van. Pénteken ugyan nem jött össze a győzelem a kassai gárda ellen, de kiegyenlített csata volt, amely végül a hosszabbításban dőlt el. A meccsen ismét fontos gólt szerzett Adam Zbořil, aki 33 ponttal az újváriak legeredményesebb játékosa. A kapuban az említett nyolc meccsen Matej Kristín remekelt, aki 1,71-es kapott gólátlaggal rendelkezik, és 95,13%-os sikerrel remek formában véd.

Az egymás elleni meccsek eddig a Jegesmedvéknek kedveztek, akik mindhárom összecsapást megnyerték (4:2, 3:0, 6:2), úgyhogy a hátralévő két meccsen van mit törleszteni Jančuška mester csapatának. Mindkét párharc fontos lesz, hiszen, amolyan hatpontos meccsek lesznek, és esélyt adnak a maciknak, hogy még megcélozzák a hatodik helyet.