Besztercebányán folytatódik a pontvadászat

Közzétéve 2018.12.19 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Tíz nap válogatott szünet után folytatódnak a küzdelmek a Tipsport liga alapszakaszában. December 19-én, Besztercebányán lép jégre az MHC Nové Zámky csapata. Az összecsapás 17:30-kor kezdődik.

A harmadik helyezett Besztercebánya a hatodik helyen tanyázó Érsekújvárt fogadja vendégül. Az egymáselleni csatákban mindkét gárda a ráadásban nyert a másik ellen. Besztercebányán 2-1-re, Érsekújvárban 3-2-re győztek a hazaiak. A legutóbbi fordulóban Dan Ceman tanítványai a Jegesmedvék otthonában 1-0-ás vereséget szenvedtek, míg Jančuška mester fiai ritkán látott drámai csatában, a poprádiaktól végül a hosszabbításban kaptak ki 6-5-re.

A Besztercebánya elleni meccsre már három meggyógyult játékossal utazunk ki. Henrich Ručkay, Edo Šimun és Radim Hruška jól felkészültek, és már örülnek az összecsapásra. Andrej Košarišan mellett, második számú kapusként játékra készen áll régi ismerősünk Matej Kristín, aki a szezon végéig egyezett meg a klubbal. Szomorú hír, hogy TomᚠUrban megbetegedett, gennyes mandulagyulladást kapott, ezért pár napig hiányozni fog.

A két csapat statisztikái:

MHC NOVÉ ZÁMKY

Helyezés a tabellán: 6.

Pontszám: 57.

Gólarány: 84:75.

Legeredményesebb játékos: Andreas ŠTRAUCH 21 (10+11) pont.

Legjobb góllövő: Andreas ŠTRACH és Adam ZBOŘIL mindketten 10 gól.

Legtöbb gólpassz: Patrick KUDLA 13 passz.

Legeredményesebb hátvéd: Patrick KUDLA (4+13) 17 pont.

Plusz/Mínusz: Miroslav ZAKO +11 pont.

Első számú kapus: Andrej Košarišan 33 meccs / 93,71%

Emberelőnyök: 155 emberelőny /29 lőtt gól / 4 kapott gól / 18,71% / 5.hely.

Emberhátrány: 154 emberhátrány / 16 kapott gól / 2 lőtt gól / 89,61% / 1.hely.

Legutóbbi három meccs: MHC Nové Zámky - HK Poprad 5-6 hossz.ut., L.Mikulᚠ- N.Zámky 1-2, DVTK-N.Zámky 6-2.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA

Helyezés a tabellán: 3.

Pontszám: 66.

Gólarány: 102:70.

Legeredményesebb játékos: Brock HIGGS (11+20) 31p.

Legjobb góllövő: Guillaume ASSELIN 14 gól.

Legtöbb gólpassz: Benjamin MARSHALL 22.

Legeredményesebb hátvéd: Benjamin MARSHALL (8+22) 30 pont.

Plusz/Mínusz: Eric SELLECK +12 pont.

Első számú kapus: Stephon WILLIAMS 25 meccs / 92,32%

Emberelőnyök: 138 emberelőny /37 lőtt gól / 1 kapott gól / 26,81% / 1.hely.

Emberhátrány: 130 emberhátrány / 15 kapott gól / 4 lőtt gól / 88,46% / 2.hely.

Legutóbbi három meccs: DVTK-B.Bystrica 1-0, B.Bystrica - HC Detva 5-2, B.Bystrica - HK Nitra 3-2 hossz.után.