Vasárnap a HK Poprad csapatát fogadjuk vendégül

Közzétéve 2018.12.8 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — December 9-én újabb fordulóval folytatódnak a küzdelmek a Tipsport ligában. Az MHC Nové Zámky csapata a HK Poprad legénységét fogadja vendégül. A mérkőzés 16:00 órakor kezdődik, de a stadion pénztárai már délután kettőkor kinyitnak.

A HK Poprad jelenleg nyolcpontos előnnyel a negyedik helyet foglalja el a hatodik Érsekújvár előtt. A legutóbbi fordulóban a poprádiak hosszabbításban kaptak ki hazai jégen a DVTK-tól. Az érsekújvári gárdát a zsolnai csarnokban fogadta a Liptószentmiklós, ahol Jančuška mester csapata egygólos győzelmet aratott. Az idei egymáselleni összecsapások eddig egy-egy győzelmet hoztak mindkét oldalon, ráadásul egyforma 2-1-es végeredménnyel. A vasárnapi mérkőzésen újfent szoros csatára van kilátás a két csapat között.

A két csapat statisztikái:

MHC NOVÉ ZÁMKY

Helyezés a tabellán: 6.

Pontszám: 56.

Gólarány: 79:69.

Legeredményesebb játékos: Andreas ŠTRAUCH (10+11) 21 pont.

Legjobb góllövő: Adam ZBOŘIL és Andreas ŠTRAUCH mindketten 10 gól.

Legtöbb gólpassz: Patrick KUDLA 12 passz.

Legeredményesebb hátvéd: Patrick KUDLA 16 pont (4+12).

Plusz/Mínusz: Miroslav ZAKO +13 pont.

Első számú kapus: Andrej Košarišan 32 meccs / 94,02%.

Emberelőnyök: 150 emberelőny /27 lőtt gól / 3 kapott gól / 18,00% / 6.hely.

Emberhátrány: 151 emberhátrány / 16 kapott gól / 2 lőtt gól / 89,40% / 1.hely.

Legutóbbi három meccs: MHk 32 Liptovský Mikulᚠ- MHC Nové Zámky 1-2, DVTK Jegesmedvék - MHC Nové Zámky 6-2, MHC Nové Zámky - HC Detva 3-2.

HK Poprad

Helyezés a tabellán: 4.

Pontszám: 64.

Gólarány: 96:71.

Legeredményesebb játékos: Patrik SVITANA (12+18) 30p.

Legjobb góllövő: Dávid BONDRA 14 gól.

Legtöbb gólpassz: Paetrik SVITANA 18 gólpassz.

Legeredményesebb hátvéd: Marcel PETRAN (4+5) 9 pont.

Plusz/Mínusz: Patrik SVITANA +15 pont.

Első számú kapus: TomᚠVOŠVRDA 20 meccs / 94,88%

Emberelőnyök: 140 emberelőny /17 lőtt gól / 2 kapott gól / 12,14% / 11.hely.

Emberhátrány: 134 emberhátrány / 19 kapott gól / 4 lőtt gól / 85,82% / 5.hely.

Legutóbbi három meccs:

HK Poprad - DVTK 4-5 hossz.ut., HC Detva - HK Poprad 3-4, HK Poprad - HKM Zvolen 3-2 hossz.ut.