Győzött az Érsekújvár, a csata pénteken folytatódik

Közzétéve 2017.3.23 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Március 21-én az idei szezon egyik legizgalmasabb mérkőzését szurkolta végig az érsekújvári közönség. A negyeddöntő negyedik mérkőzésen heroikus teljesítmény után legyőztük a Besztercebányát, s ezzel újfent történelmet írt az újvari gárda, hiszen ez volt az első érsekújvári győzelem PLA OFF meccsen.

Ahogy a legutóbbi sajtótájékoztatón Štefan Mikeš megígérte a szurkolóknak, a fiúk ma száz százalékra teljesítettek, ott hagyták a lelküket a jégén, és hazai közönség előtt legyőzték a favoritot. Ezzel begyűjtötték első győzelmüket a negyeddöntő párharcában, ami azt jelenti, hogy a sorozat péntek este Besztercebányán folytatódik.

ND4, kedd 2017.3.21, 18:00

3:2

(1:0, 0:1, 2:1)

HC05 B.Bystrica

Gólok és gólpasszok: 4. Paulovič (Novotný, Hudec), 43. Paulovič (Hudec), 52. Saarinen – 22. Rosandič (Hickmott, Skalický), 59. Sersen (Higgs) Játékvezetők: D. Konc, Novák – Kacej, Výleta . Kiállítások: 5:7 két percre, 10 perc fegyelmi Tibenský (NZM és 5+20p. Maier (NZM) Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 1158. Kapura lövések: 29:53.

Lundström (Chovan) – Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, De. Rehák, Hudec, Do. Rehák – Kučkin, Kytnár, Saarinen – Fábry, Lelkeš, Dubec – McParland, Svoboda, Čaládi – Paulovič, Novotný, Tibenský.

Bacashihua (Košarišťan) – Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Róth, Sedlák – Skalický, Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Belluš – Handzuš, Higgs, Bortňák – Lamper, Češík, Matoušek.

Az érsekújvári csapat aktívan kezdte a párharc negyedik meccsét, és rögtön a harmadik percben emberelőnyt harcolt ki, amelyet Matej Paulovič révén ki is használt. A sorozatban most fordult elő először, hogy megszerezte a vezetést az újvári gárda, ami végül fontosnak bizonyult. A második harmad elején szintén emberfóros gól született, de ezúttal Rosandič volt a gólszerző, aki kiegyenlített.

A döntés a záró harmadra maradt, amelyben újfent Matej Paulovič használta ki a két perces előnyt, aki a 42-ik percben ügyesen helyezte a kapu mögül Bacashihua háta mögé a pakkot. A harmad derekán Maier öt perces büntetést kapott, nagy nyomás alatt volt a hazai kapu, de a csapat Lündström kapussal az élen hősiesen védekezett, mi több, Ossi Saarinenn szólója után a vezetést is megszerezte. A végjáték utolsó három és fél percében hat emberrel, kapus nélkül próbálta visszahozni a meccset Vladimír Országh legénysége, ami Sersen pontos lövése után valamelyest sikerült. Ekkor majdnem két perc még hátra volt, de többet már nem engedett a nagy szívvel játszó érsekújvári gárda a vendégeknek, s végül megérdemelten nyerte meg a párharc negyedik összecsapását.

Štefan Mikeš, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nagyon örülök, hogy amit tegnap megígértem, azt ma teljesíteni tudtuk, méghozzá, hogy a sorozatott nem adjuk fel, és hazai közönség előtt mindent megtesznek a fiúk a győzelemért. Nem született könnyen ez a győzelem, de nagyon fontos volt, hogy 1-0-ra és 2-1-re is mi vezettünk, mert ha az ellenfelünk jut vezetéshez, akkor nehezen lehet iket megállítani. Szintén nagyon fontos volt, hogy az öt perces hátrányban sikerült gólt szereznünk. A fiúk heroikus teljesítményt nyújtottak s végül megőrizték a vezetést. Nagyon örülök, mert sok a sérültünk, és a meccset gyakorlatilag három hátvéddel fejeztük be.”

Vladimír Országh, HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Harcias meccset láttunk sok kiállítással és sok egyéni párharccal, de ennek egy playoff meccsen így kell lennie, de ez egy kicsit kibillentett minket a tempóból. Ma ez speciális formátumú meccs volt, az ellenfelünk két gólt lőtt emberelőnyben és egyet emberhátrányban. 2-1-es állásnál 5 percig emberelőnyben játszottunk, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, majd hibáztunk, amit kihasznált az ellenfelünk és elugrott két gólra. Természetesen a végén még akartunk csinálni valamit az eredménnyel, lehoztuk a kapust, egy gólt sikerült szerezni, de egyenlíteni már nem tudtunk. Az ellenfelünk a harcias szívós játékáért megérdemelte a győzelmet.”