Értékes győzelmet harcolt ki az Érsekújvár Poprádon

Közzétéve 2018.1.26 | Róbert Balogh
POPRÁD — Január 26-án Poprádon lépett jégre a HC Nové Zámky legénysége, ahol szoros csatában értékes két pontot harcolt ki az érsekújvári csapat. A mérkőzés végül Kaspar Saulietis találatával dőlt el, aki két alkalommal is betalált a szétlövésben. Az Érsekújvár sorozatban harmadik mérkőzését is megnyerte és megőrizte nyolcadik helyét a tabellán. Vasárnap hazai jégen lépnek jégre a HC legényei, akik a bajnok Besztercebánya csapatát fogadják vendégül.
40. forduló, péntek 2018.1.26, 17:00

HK Poprad

3:4 bü

(1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

Gólok és gólpasszok: 4. Štrauch (Svitana), 30. Heizer (Fabian, Petran), 32. Petran (Buc) – 7. Hřebejk (Jass M., Fábry), 30. Saulietis (Husák, Ondrušek), 31. Jurík (Zbořil), 65. Saulietis döntő büntető. Játékvezetők: Lauff, Kalina – Jobbágy, Gajan. Kiállítások: 6:8 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1044. Kapura lövések: 44:34.

HK Poprad

Corbeil (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, Fabian (C), Petran, Ježek, Davydov, König – Svitana (A), Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Vartovník, Bondra – Kroták, Paločko ml., Paločko – Kundrik.

Baroš (Romančík) – Salija (A), Husák, Plašil, M. Novák, Jass M., Hruška, Kuzma – Škoda (A), Novotný (C), Varga – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, L. Jurík, Hřebejk – Rehák, Ondrušek, Saulietis.

A mérkőzés első tíz percében fölényben játszott az Érsekújvár, aminek az eredménye a 7-ik percben Hřebejk vezető gólja volt. A poprádi gárda hat perccel később Štrauch révén válaszolt, aki a körök közül lőtte be Svitana pontos passzát.

A második felvonás derekán három percen belül négy gól született. Elsőként Saulietis lepte meg éles szögből Corbeil kapust, akinek a mamutjáról csúszott be a korong, majd a középkezdés után a hazai Heizer egalizált. Alig telt el fél perc és Jurík szerezte meg újfent a vendégeknek a vezetést, akik csak másfél percig ünnepelhettek, mert a hazai csapat Petran jóvoltából a 32-ik perc végén harmadszor is egyenlített a meccsen.

A harmadik harmad Kroták büntetőjével kezdődöt, amit Baroš hárítani tudott, majd ezután óvatosabb játék folyt a pályán, és mindkét gárda várt a másik hibájára. Húsz perc alatt 11 kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők, de a dudaszóig már nem született gól, így a döntés a ráadásra maradt.

A hosszabbításban mindkét csapatnak megvolt az emberfóros lehetősége, ám ezek sem hoztak döntést. Következett a szétlövés, amelyben végül az érsekújvári Kaspar Saulietis volt a főszereplő, aki kétszer is betalált és eldöntötte a mérkőzést.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Jól kezdtük a meccset, bebiztosított védekezéssel akartunk kezdeni, ami sikerült az első harmadban. A második harmadban tíz percig nyomás alatt tartott minket az ellenfél. Sokat köszönhetünk Baroš kapusnak, aki kiválóan védett. Végül sikerült kétszer is vezetést szerezni, de csak a szétlövésben döntöttük el a meccset. Számunkra ez aranyat érő két pont, ami sokat ér majd a rájátszásért folyó harcban.”

Marcel Ozimák, a HK Poprad vezetőedzője: „Ha objektívan akarom értékelni a meccset, akkor tulajdonképpen mi két öngólt lőttünk magunknak, és többször is eltaláltuk a kapuvasat. Én már nem tudom, mit gondoljak néha a bírói döntésekről, de nem csak a mi oldalunkon. Engem ezek a döntések már sokkolnak, de sajnos így állnak a dolgok. A szétlövésben jobb volt az ellenfelünk, ügyesebbek voltak, gratulálok nekik. Nehéz meccsek várnak még ránk, legközelebb újabb fiatal játékosoknak adunk lehetőséget. Remélem, hogy legközelebb a mi oldalunkra áll a szerencse, mert ma nem volt mellettünk.”