Az első meccset a Besztercebánya nyerte

Közzétéve 2017.3.24 | Róbert Balogh
BESZTERCEBÁNYA — Március 16-án a negyeddöntő első összecsapására került sor Besztercebányán, ahol története során először lépett jégre playoff mérkőzésen a HC Nové Zámky együttese.
ND1, csütörtök 2017.3.16, 18:00

HC05 B.Bystrica

8:2

(2:0, 4:1, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 13.Maione (Surový, Wishart), 20. Kubka (Sersen, Surový), 28. Matoušek (Žigo, Kafka), 31.Wishart (Hickmott, Maione), 32. Kubka (Zigo, Kafka), 35. Handzuš (Maione, Higgs), 44.Handzuš (Kubka, Rosandič), 56.Trukhno (Kafka) - 40.Čaládi (Svoboda, McParland), 51.Kytnár (Sandgren, Hujsa). Játékvezetők: Jonák, Štefik – Kacej, Výleta. Kiállítások: 2:5 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2418. Kapura lövések: 44:22.

Bacashihua – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Češík – Hickmott, Surový, Buc – Truchno, Zigo, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper.

Lündstrom (31.Chovan) – Drtina, Cardwell, Sandgren, Maier, Rehák Den., Novotný, Makovský, Lelkeš – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Hujsa, Hudec, Kučkin – Čaládi, Svoboda, McParland – Dubec, Rehák Dom., Fábry

A mérkőzés ígéretesen indult az érsekújváriak számára, közel voltak a vezető gólhoz, de a kidolgozott ziccerek sorra kimaradtak a hazai kapu előtt. Az összecsapás a második játékrészben dőlt el, amikor hét percen belül négy gólt ütött az alapszakasz győztese az újvári hálóba. A negyedik gól után a 31-ik percben Chovan állt be Lundström helyére, majd a harmad végén Erik Čaládi révén szépített az újvári gárda. A záró felvonásban Handzuš és Trukhno voltak még eredményesek a hazai csapatból, az újvári csapat második gólját Milan Kytnár szerezte.

Holnap a második meccsel folytatódik a párharc a két csapat között, amely este hat órakor kezdődik a besztercebányai csarnokban.

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Annak ellenére, hogy 8-2 lett a vége, az eredmény megtévesztő lehet. Az elején többször is jó helyzetbe került az ellenfelünk, a kapusunk ekkor tartotta a csapatot, ellenben mi belőttük a helyzeteinket és ez jó hatással volt a csapatra, növelte a lelki erőnket. A második harmadban szórtuk a gólokat, de becsúsztak hibák is, amin majd javítani kell.”

Štefan Mikeš, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nem vagyunk elégedettek, jobban fel kellett volna készülnünk az ellenfelünkből. Az első harmad végén bekaptuk a második gólunkat, majd a másodikban-gyorsegymásutánban négyet lőtt az ellenfelünk és gyakorlatilag elvesztettük az esélyt a meccsen. Az eredmény megfelel a jégen történteknek, a Besztercebánya kontrolálta a meccset. Tulajdonképpen mindegy a vereség aránya, holnap folytatni kell a harcot.”