Az Érsekújvár számára véget ért a szezon, továbbjutott a Besztercebánya

Közzétéve 2017.3.24 | Róbert Balogh
BESZTERCEBÁNYA — Március 24-én Besztercebányán folytatódott a negyeddöntő párharca. Az ötödik összecsapáson 5-1-es hazai győzelem született, s ezzel eldőlt, hogy az elődöntőben a besztercebányai gárda fog játszani. Az érsekújvári csapat számára ezzel véget ért az idei szezon, amelyben újoncként kiharcolta a rájátszást érő helyezést, majd a playoff sorozatában begyűjtötte első történelmi győzelmét.
ND5, péntek 2017.3.24, 18:00

HC05 B.Bystrica

5:1

(0:0, 3:0, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 23.Rosandič (Higgs, Handzuš),30.Lamper, 39.Buc (Carlsson, Wishart), 45.Handzuš (Skalický, Higgs), 56.Handzuš (Higgs, Skalický) - 44.Novotný (Kucskin, McParland) Játékvezetők: Konc Juraj, Müllner Róbert - Šefčík Peter, Výleta Roman. Kiállítások: 2:3 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2841. Kapura lövések: 51:18.

Bacashihua - Rosandič, Wishart, Hickmott, Surový, Buc - Sersen, Kubka, Trukhno, Zigo, Kafka - Grűndling, Carlsson, Skalický, Higgs, Handzuš - Sedlák, Belluš, Bortňák, Češík, Lamper.

Lundström - Drtina, Cardwell, Saarinen, Kytnár, Fábry - Rehák De., Hudec, Dubec, Novotný, Kucskin - Sandgren, Maier, Tibenský, Lelkeš, McParland - Tábi, Makovský, Čaládi, Rehák Do., Paulovič.

A mai meccsen az első két harmadban a játék összes elemében jobb volt a besztercebányai gárda, amely negyven perc alatt összesen 40 lövéssel veszélyeztette Lundström kapuját. Egész a 23-ik perc elejéig tartotta a gólnélküli döntetlent Štefan Mikeš legénysége, amikor a gólcsendet Rosandič jól helyezett lövésével törte meg, majd a harmad végéig Lamper és Buc találataival háromra növelte a hazai csapat az előnyét.

A záró harmadban támadólag lépett fel az újvári csapat, aminek az eredménye Štěpán Novotný gólja volt a 44-ik percben. A hazai csapat Michal Handzuš jóvoltából 16 másodperccel az újvári gól után gyorsan válaszolt, így újfent három lett a különbség. Négy perccel a vége előtt ismét Michal Handzuš volt sikeres, aki második góljával a meccsen beállította az ötödik mérkőzés végeredményét.

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Nehéz meccs volt, az ellenfelünk az első két harmadban jól védekezett. Ugyan fölényben játszottunk, sokat lőttünk, de kihagytuk a tiszta ziccer helyzeteket. Fontos volt számunkra az első gól, mert azután már jobban ment a helyzetkihasználás, és az is fontos volt, hogy nem engedtük meg a kontratámadásokat az ellenfelünknek, mert gyors és ügyes játékosai vannak. A harmadik harmadban néha forró volt a helyzet a kapunk előtt, de aztán jól organizáltuk a játékunkat és kézben tartottuk a végjátékot. Az Érsekújvár jó sorozatott játszott, kellemetlenek voltak, és az eredmény nem mindig felelt meg a valóságnak. Megérdemelten jutottunk tovább.”

Štefan Mikeš, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Tisztában voltunk vele, hogy nehéz ellenféllel találkozunk, aki rég óta készülődik a siker elérésére a rájátszásban. Az első két meccsen potyogtak a gólok a kapunkba, de hittem benne, hogy felemeljük a fejünket és becsülettel lejátsszuk a sorozatot. Az ellenfelünknek drukkolok, hogy megnyerje a bajnokságot. Ma harcolni akartunk, védtük a kapunk előtti területet, s hittünk benne, hogy nyomás alatt is sikerül majd egy kontratámadásból gólt szerezni, de sajnos mi kaptuk az első gólt, és azután már minden nehezebb volt. Az ellenfelünk kihasználta az individuális hibáinkat és megérdemelten nyerte a mérkőzést.”