Négygólos vereség Trencsénben

Közzétéve 2018.3.4 | Róbert Balogh
TRENCSÉN — Vasárnap este Trencsénben lépett jégre az érsekújvári gárda, ahol végül sima négygólos vereséget szenvedett a csapat. Mach mester legénysége egy alkalommal sem tudta bevenni Valent kapuját, pedig meg voltak az emberfóros lehetőségek, amik sorra kimaradtak, és ez döntő volt. A mai forduló után továbbra is megmaradt a kétpontos hátrány a nyolcadik helyre, így a rájátszás a hátralévő három meccsen még mindig kiharcolható. Legközelebb március 6-án a HK Poprad csapata látogat Érsekújvárra.
52. forduló, vasárnap 2018.3.4, 17:00

Dukla Trenčín

4:0

(2:0, 0:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 3. Sojčík (Starosta, Radivojevič), 20. Hossa (Hecl, Frühauf), 46. J.Švec (Mikula), 59.Hossa (Hecl). Játékvezetők: Baluška, Fridrich – Výleta, Šefčík. Kiállítások: 5:3 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2360. Kapura lövések: 32:27.

Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, J.Švec, D.Hudec – Deveaux.

Baroš – M.Novák, Husák, M.Hruška, Plašil, A.Salija, M.Jass, Ondrušek, Šimek – Zbořil, Šimun, Šille – Škoda, L.Jurík, Hřebejk – R.Varga, Š.Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec.

Az első harmadban végig a hazai csapat irányította a játékot, amely a harmadik percben Sojčík révén megszerezte a vezetést, aki Starosta kipattanó lövését küldte Baroš mamutjai között a hálóba. Az érsekújváriaknak két nagy ziccerük volt, ám mindkettő kimaradt. Az elsőt Zbořil hagyta ki a 4-ik percben, majd emberhátrányban Škoda vezethette egyedül a korongot a trencséni kapura, de Valent kapus a jobb lábvédőjével kitolta a korongot. A dudaszó előtt egy perccel, Marcel Hossa pontos lövésével kettőre növelte a hazai gárda előnyét.

A második játékrészben, amelyben végül nem született gól, négy emberelőnyös helyzetett kapott az Érsekújvár, ráadásul a harmad második felében közzel két percig kettős emberfórban játszhattak a vendégek, ám Valent hálója ezúttal is érintetlen maradt. A záró felvonásban több érdekes szituáció született mindkét kapu előtt, de csak a hazai csapat tudott betalálni. Jozef Švec a 46-ik percben háromgólosra növelte a hazai előnyt, majd az 59-ik percben Marcel Hossa távolról állította be a 4-0-ás végeredményt.

Peter Orémus, a Dukla Trenčín csapata vezetőedzője: „Örülök, hogy a kassai győzelem után, ma is bizonyítottunk. Misko Valent tartotta a csapatot, és ez a meccs az övé volt, még akkor is, ha az egész csapat dolgozott. A győzelem előre viszi a csapatot, és mindent megteszünk, hogy rosszabbak, mint negyedikek ne legyünk.“

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Az első harmadban rosszul játszottunk, és olcsó gólokat kaptunk. A második játékrészben voltak helyzeteink, de kettős emberfórból sem tudtunk gólt szerezni, majd a harmadikban fel akartunk zárkózni, de gólok nélkül nem lehet nyerni.“