Két góllal nyert a Dukla Érsekújvárban

Közzétéve 2018.2.4 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 4-én a Dukla Trenčín legénysége látogatott Érsekújvárba, amely kiegyenlített csatában végül kétgólos győzelmet aratott a hazai csapat felett. A trencséniek Peter Ölvecký révén már a második percben megszerezték a vezetést, majd a 38-ik percben Bezúch közelről lőtte be Ölvecký pontos passzát. Az érsekújváriak a záró harmadban remek akciókat dolgoztak ki, ám ma este is hadilábon álltak a helyzetkihasználással, így sorozatban harmadik meccsüket is elveszítették. Legközelebb február 7-én Kássán lép jégre az érsekújvári csapat.
43. forduló, vasárnap 2018.2.4, 16:00

0:2

(0:1, 0:1, 0:0)

Dukla Trenčín

Gólok és gólpasszok: 2.Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 38.Bezúch (Ölvecký). Játékvezetők: Müllner, Goga – Šefčík, Tvrdoň. Kiállítások: 1:4 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 867. Kapura lövések: 30:29.

Baroš (P. Romančík) – Salija, Husák, Plášil, M. Novák, M. Jass, Kuzma, Rehák – Škoda, Š. Novotný, Ró. Varga – Zbořil, Šimun, Hřebejk – Fábry, L. Jurík, Šille – Lorraine, Ondrušek, Saulietis.

Valent (Hiadlovský) – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, L. Romančík, Deveaux – Bezúch, Òlvecký, Radivojevič – T. Varga, Sádecký, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Már a második vagy a harmadik cserénkben óriási hibát csináltunk, amiből gólt kaptunk, majd felráztuk magunkat és kidolgoztunk néhány jó helyzetet. A második játékrészben jobb volt a trencséni csapat, de Baroš kapus tartotta az eredményt. A harmadik felvonásban mi voltunk a jobbak, kidolgoztunk 4 vagy 5 tiszta ziccert, de ma újfent el kell mondanom, hogy talán a focikapuba sem találtunk volna be. Három meccsen egy gólt lőttünk, ami nagyon gyenge teljesítmény. Ezen kell majd dolgoznunk és javítanunk. Kiválóan védett a kapusunk, és két kapott góllal kellett volna hazai pályán győzni, de mi sajnos nem lőttünk egyet sem.“

Ján Pardavý, a Dukla Trenčín másodedzője: „Addig még nem szereztük meg a vezetést jól játszottunk, majd a fiúk talán azt gondolták minden könnyen megy majd tovább. De fordítva volt, és az ellenfelünk jobb lett. Annak ellenére, hogy a második harmadot jobban kezdte a hazai csapat, mi játszottunk jobban ebben a játékrészben, és a harmad hatodik percétől több jó helyzetet is kidolgoztunk. A záró harmadban aktívan akartunk játszani és az ellenfél harmadában tartani a korongot, de ez nem mindig sikerült. A saját harmadunkban önfeláldozóan játszottunk, és Valent kapus ma este kiváló teljesítményt nyújtott.”