Szoros meccsen egygólos győzelem a Liptószentmiklós ellen

Közzétéve tegnap | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Vasárnap este az alsóház hatpontos rangadóját rendezték az érsekújvári csarnokban. A HC Nové Zámky együttese szoros csatában végül egygólos győzelmet aratott a Liptószentmiklós ellen és megszerezte a fontos három pontot. Legközelebb január 26-án Poprádon lép jégre a HC legénysége.
39. forduló, vasárnap 2018.1.21, 16:00

3:2

(1:0, 1:1, 1:1)

MHK32 Lipt.Mikuláš

Gólok és gólpasszok: . Šimun (Šille), 35. Varga (Fábry), 44. Škoda (Varga, Novotný) – 29. Laco (Kriška, Nádašdi), 54. Huna (Števuliak, Langhammer) Játékvezetők: Müllner, Novák – Krajčík, Výleta. Kiállítások: 2:3 két percre Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1158. Kapura lövések: 30:28.

Baroš – Husák, Salija, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Kuzma – Varga, Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Saulietis, Jurík, Lorraine – Hřebejk, Ondrušek, Fábry.

Košarišan – Nemec, Gründling, Bača, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Nitriansky – Huna, Langhammer, Števuliak – Rapáč, Paukovček, J. Sukež – Kriška, M. Sukež, Laco – Vybiral, Piatka, Uhrík.

Az első játékrészben az érsekújváriak birtokolták többet a korongot és veszélyesebbek voltak a vendégek kapuja előtt. A hetedik percben Šille passzolt ziccer helyzetbe Eduard Šimun botjára, aki Košarišan mamutjai között helyezte a hálóba a hazai csapat vezető gólját, ami egyben az első húsz perc egyetlen találata volt.

A második felvonást a vendégek kezdték jobban, akik a 29-ik percben Andrej Laco révén kihasználták az emberelőnyös helyzetüket, majd öt perccel később, egy mintaszerű akció végén Róbert Varga értékesítette Fábry kihagyhatatlan passzát, így a záró harmadnak egygólos előnnyel vághatott neki a hazai gárda.

Az egygólos előnyt a 44-ik percben Vladimír Škoda góljával kettőre növelte a hazai csapat, amire tíz perccel későb Rudolf Huna váratlan találatával válaszoltak a vendégek, és így még izgalmas lett a végjáték. Az utolsó percben kapus nélkül próbálkozott egyenlíteni a vendég csapat, de a jól védekező újváriak végül otthon tartották a fontos három pontot.

Pavel Paukovček, az MHK 32 Liptovský Mikulᚠvezetőedzője: „Az első harmadban jobb volt az ellenfelünk, megszerezte a vezetést, majd a második játékrészben mi játszottunk jobban. Paradox módon az egyenlítő gólunk után, amikor nyomást gyakoroltunk mi kaptunk ismét gólt, és úgy gondolom, hogy ez döntötte el a meccset. A fiúk küzdöttek, de sajnos ráfizettünk a hibáinkra. Le kell vonni a tanulságot a vereségből, hosszú még a szezon, megyünk tovább.“

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Ahogy a kolléga is elmondta mi voltunk a jobbak az első harmadban, majd a másodikban átvették az irányítást, de a kapusunk tartotta az eredményt. A záró harmadban növeltük az előnyünket, majd felesleges hiba után gólt kaptunk. A fiúk küzdöttek, ezért dicséretet érdemelnek. Megszereztük a fontos három pontot, amire nagy szükségünk lesz a rájátszásért folyó harcban.”