Kétgólos vereség Trencsénben

Közzétéve 2018.1.6 | Róbert Balogh
TRENCSÉN — Január 6-án Trencsénben lépett jégre a HC Nové Zámky együttese ahol az elrontott első harmad után, végül kétgólos vereséget szenvedtek az érsekújváriak. A vendégek egyetlen gólját Kaspars Saulietis szerezte emberelőnyben. A folytatás már vasárnap este az érsekújvári téli stadionban, amikor 16:00 órától a HC Košice csapatát fogadjuk vendégül.
34. forduló, szombat 2018.1.6, 15:00

Dukla Trenčín

3:1

(2:0, 1:0, 0:1)

Gólok és gólpasszok: 6. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) – 52. Saulietis (Zbořil, Šimun). Játékvezetők: Müllner, Novák Mil. – Synek, Kacej. Kiállítások: 7:6 két percre, M.Novák (NZM) 10+20p. fegyelmi büntetés. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2452. Kapura lövések: 23:19.

Hiadlovský (Valent) – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár – Varga T., Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Ružička, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec.

Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, Novák Mich., Hruška, Vidovič, Šimek, Jass – Cetkovský, Novotný, Varga R. – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Fábry, Novák D.

Az első harmadban kétgólos előnyre tett szert a trencséni csapat. A 16-ik percben TomᚠStarosta nyolc másodperc alatt kihasználta Michal Novák két perces büntetését, aki ráadásul hevesen reklamált, ami nem tetszett a játékvezetőnek és végleg kiállította az újvári hátvédet. Az utolsó előtti percben Sojčík passzával mehetett szólóban Baroš kapujára Marek Ružicka, aki nem hibázott.

A középső harmad kiegyenlített játékot hozott, amelyben az érsekújvári csapat egyenrangú ellenfele volt a hazai gárdának, és több ziccer helyzetet is kidolgoztak Lubina mester fiai, ám gólt újfent csak a hazai csapat tudott szerezni. Az egyetlen találat a 27-ik percben született, amikor Jozef Švec szökött el a baloldalon, és a kör tetejéről kilőtte a felső sarkat.

A záró felvonásban hajtottak a vendégek, de végül csak szépíteni tudtak az érsekújváriak. A harmad gólját az 52-ik percben Kaspars Saulietis szerezte emberelőnyben. Az utolsó két percben Baroš nélkül hatan a négy ellen játszottak a vendégek, de az emberfórban csak egy Zbořil helyzetet láthattunk, akinek a döntő pillanatban lecsúszott a korong a botjáról.

Jan Pardavý, a Dukla Trenčín vezetőedzője: „Lassabban kezdtünk az első harmadban, majd a kihasznált emberelőny beindította a csapatot és sikerült még egy gólt szereznünk. A második harmad közepéig becsületesen játszottunk, majd egyre több lehetőséget kínáltunk fel az ellenfelünknek, de szerencsére Hiadlovský kapus a helyén volt. Majd később visszatértünk a játékunkhoz, és a végjátékban a felesleges kiállítás ellenére megtartottuk az eredményt.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nehéz ellenfél vár ránk, de pontot akartunk szerezni Trencsénben. Sajnos két rövidzárlat az első harmadban megállította az igyekezetünket és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A hátralévő időben a kidolgozott helyzeteket nem tudtuk értékesíteni, ezért olyan az eredmény amilyen.”