Egygólos érsekújvári siker született a Fehérvár ellen

Közzétéve 2017.10.4 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Kiegyenlített fordulatos csatában, végül az érsekújvári csapat nyerte a Visegrád Kupa negyeddöntő első párharcát. A vezetést Dubinin révén a hazai csapat szerezte meg a nyolcadik percben, majd Vincze és Erdélyi találataival a fehérváriak vették át a vezetést. A második játékrészben Lantoši révén egalizált a hazai gárda, ám Vidmar és Szabó Dániel góljaival újfent a vendégek vezettek, de ezúttal már kettővel. A második játékrész utolsó másodpercében Salija szépített, ami új erőt adott a hazaiaknak az utolsó felvonásra. A záró harmad 51-ik percében Deyl a kék vonaltól egyenlített, s végül a meccs utolsó másodpercében Špirko révén sikerült a tökéletes fordulat, aki a körök közül a felső sarokba lőtte az érsekújváriak győztes gólját.

A visszavágót október 11-én, szerdán 18:45 órától rendezik Székesfehérváron az Ifj.Ocskay Gábor jégcsarnokban.

VK5, szerda 2017.10.4, 18:30

5:4

(1:1, 2:3, 2:0)

Fehérvár AV19

Gólok és gólpasszok: 8.Dubinin (Varga), 26.Lantoši, 40.Salija (Cetkovský, Zbořil), 51.Deyl (Lantoši), 60.Špirko (Zbořil, Kovačevič) - 16. Vincze (Uotila, Luttinen), 23.Erdélyi (Hári, Uotila), 17.Vidmar (Szabó), 29.Szabó D. (Lovecchio). Játékvezetők: Jonák, Babic – Výleta, Nagy. Kiállítások: 4:6 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 226. Kapura lövések:35:28.

Kováč (29.Romančík) - Plášil, Jass M., Raenko, Šimun, Jass K. - Salija, Prapavessis, Cetkovský, Špirko, Zbořil - Hain, Kovačevič, Surovka, Dubinin, Varga - Kuzma, Deyl, Fábry, Piačka, Lantoši.

Kornakker (Gyenes) – Szabó B., Vidmar, Uotila, Jyrkkiö, Stipsicz, Szabó D., Láday, Kiss Zs. - Luttinen, Hári, Vincze – Erdély, Latendresse, LoVecchio – Kiss P., Kocsis, Szita – Szabó K., Reisz, Sárpátki.