Szoros csatában győztek a poprádiak Érsekújvárban

Közzétéve 2017.12.28 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — December 28-án a HK Poprad együttesét fogadtuk vendégül az érsekújvári téli stadionban. Annak ellenére, hogy két harmadon keresztül kiegyenlített csata folyt a jégen, negyven percnyi játék után háromgólos előnyre tett szert a poprádi gárda. A záró harmadban majdnem sikerült a tökéletes fordulat az érsekújvári csapatnak, amikor egy perc alatt Hřebejk és Saulietis találataival a zöld fehérek feljöttek egy gólra, majd a következő percekben levegőben lógott az egyenlítő gól. A hajrában nyomást gyakoroltak az újváriak, ám az egyenlítés sajnos már nem jött össze, így a három pontot végül a poprádi gárda szerezte meg. Legközelebb december 30-án a bajnok Besztercebánya otthonában lép jégre a HC legénysége.
31. forduló, csütörtök 2017.12.28, 18:30

2:3

(0:2, 0:1, 2:0)

HK Poprad

Gólok és gólpasszok: 43. Hřebejk (Varga, Fábry), 44. Saulietis - 17. Svitana (Štrauch), 18. Buc (McDowell, Svitana), 30. Abdul (Bondra, Vartovník) Játékvezetők: Konc, Jonák – Gegáň, Tvrdoň Kiállítások: 3:4 két percre. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1352. Kapura lövések: 41:28. .

Foltán (Romančík) – Látal, Salija, Novák, Plášil, M. Jass, Vidovič, Dubec, Šimek – Lorraine, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Varga – Hřebejk, Fábry, Gratton.

HK Poprad

Corbeil (Gavalier) – McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Ježek, Jáchym, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Lichanec – Bondra, Vartovník, Abdul – Vašaš, Bjalončík, Hvila.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Továbbra is saját magunknak lőjük a gólokat. A második harmadban 16:6 volt a javunkra a lövés arány, de az eredmény 0:1, ami azt jelenti, hogy nem voltak gólveszélyesek a lövéseink. A második szünet után megkevertem a sorokat, és megbeszéltük, hogy az utolsó idei hazai meccsen nem adjuk fel, és megpróbáljuk megfordítani az eredményt, ami majdnem sikerült. Lehetőségünk volt kiegyenlíteni 3-3-ra. Ma ismét bebizonyosodott, hogy az a csapat, amely nem tudja kihasználni az 5-3-as emberelőnyt, az nem érdemel győzelmet. Nagyon rosszul játszottuk a kettős emberfórt, és úgy gondolom, hogy ez is döntő volt a mai meccsen.”

Marcel Ozimák, a HK Poprad vezetőedzője: „Jól kezdődött számunkra a meccs, és kezünkben tartottuk az eredményt. Úgy gondolom a törés akkor következett be, amikor nem használtuk ki a helyzeteinket, és vezethettünk volna 5-0-ra. A fiúk elkezdtek spekulálni, ami eddig nem volt jellemző rájuk. Ezzel lehetőséget adtunk az ellenfélnek felzárkózni. A záró harmadban érthetetlen hibákat csináltunk, de végül sikerült kiharcolni a győzelmet. Örülök, hogy amióta Poprádon edzősködök először sikerült győzni a csapatommal Érsekújvárban.