Érvényesült a papírforma, két góllal nyert a Zólyom

Közzétéve 2017.12.20 | Róbert Balogh
ZÓLYOM — A tíz napos válogatott szünet után, december 20-án Zólyomban lépett jégre a HC Nové Zámky legénysége, ahol a második helyezett HKM Zvolen csapata volt az ellenfele. A kiegyenlített mérkőzésen nem született meglepetést, a hazai csapat jobban használta ki a helyzeteit, s végül két góllal nyerte meg az összecsapást. Az érsekújvári gárda legközelebb péntek este fél héttől, a sereghajtó HC Detva együttesét fogadja vendégül.
28. forduló, szerda 2017.12.20, 18:00

HKM Zvolen

4:2

(2:0, 1:1, 1:1)

Gólok és gólpasszok: 8. Michal Chovan (Kováčik), 12. Kytnár (Hraško), 34. Obdržálek, 43. Ďaloga (Ťavoda, L.Jurík) – 32. Cetkovský, 48. Šimun (Novotný, M.Novák).   Játékvezetők: Jonák, Stano – Jobbágy, Korba. Kiállítások: 4:5 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:1. Nézőszám: 1093. Kapura lövések: 33:31.

HKM Zvolen

Nieminen (Šimko) – Drgoň, Ross, Hraško, Kováčik, Ťavoda, Wharton, Bokroš – Coffman, Steén, Obdržálek – Špirko, Kytnár, Mich. Chovan – Matis, L.Jurík, Ďaloga – Andersons, V.Fekiač, Síkela – T.Ondris.

Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, M.Novák, Hruška, M.Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Š.Novotný, Lantoši – Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Hřebejk – Dubec, Rehák, Fábry.

A mérkőzés első percei kiegyenlített játékot hoztak, majd a nyolcadik percben egy mintaszerű akció végén Michal Chovan talált be közelről a bal felsőbe. Négy perccel később már kettővel vezettek a hazaiak, amikor egy védelmi hiba után, Milan Kytnár közelről lepte meg Baroš kapust.

A második játékrész 12-ik percében Jiří Cetkovský remekül használti ki Wharton hibáját, és védhetetlenül lőtte a körök közül az újváriak első gólját. A vendégek öröme nem tartott sokáig, mert másfél perc múlva Loraine hibázott a kék vonal előtt, amit Petr Obdržalék azonnal kihasznált.

A záró felvonás második percében Martin Ďaloga növelte a hazaiak előnyét, majd a 47-ik percben 43 másodpercig kettős emberfórban játszott az újvári gárda, melynek a végén egy remek korongjáratás után Eduard Šimun talált a rövid felsőbe. Az utolsó tíz perc kiegyenlített játékot hozott, az érsekújváriak hajtottak a harmadik gólért, de a négy perces emberhátrány megtörte az újváriak lendületét. A hazai csapat végül megőrizte előnyét és megnyerte a mérkőzést.

Peter Mikula, a HKM Zvolen vezetőedzője: „A mérkőzést a harmadik gólunk döntötte el, és az effektivitásunk. Nem voltunk ma eléggé agresszívak a kapu előtt, és a mozgásunk is fásult volt, ezért csak a három ponttal vagyok elégedett. Nem ismételtük meg az előző meccsek teljesítményeit. Voltak szakaszok a meccsen, amikor nyomás alatt voltunk, és az emberelőnyöket sem játszottuk jól. Sokat spekuláltunk, többet kell lőni az ellenfél kapujára.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Úgy gondolom nem kezdtünk rosszul és az első nyolc perc kiegyenlített volt, majd a hazaiak effektívebbek voltak és a hibáink után megszerezték a vezetést. A második harmadban bátrabban kezdtünk játszani, többet korcsolyáztunk és feljöttünk egy gólra. Sajnos ismét előjött a betegségünk, ami most is megmutatkozott, amikor a belőtt gól után rögtön inkasszáltunk egyet. A harmadik zólyomi találat döntő volt. A záró harmadban megpróbáltunk fordítani, de a Zólyomnak tapasztalt csapata van és könnyedén tartotta az eredményt.“