Kétgólos előnyből kapott ki az Érsekújvár

Közzétéve 2 nappal ezelőtt | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — December 10-én a harmadik megyei derbit rendezték az idei szezonban a HC Nové Zámky és a HK Nitra csapatai között. A kiváló első harmad után, amikor a svéd Lorraine és Plášil találataival kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat, a második játékrészben három góllal válaszolt a Nyitra, ami végül döntőnek bizonyult. A záró harmad elején Mikuš góljával már kettővel vezettek a vendégek, amire már csak Novotný tudott válaszolni a meccs utolsó másodpercében, így végül a nyitrai csapat szerezte meg a három pontot.
27. forduló, vasárnap 2017.12.10, 16:00

3:4

(2:0, 0:3, 1:1)

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 2. Lorraine (Zbořil, Novotný), 6. Plášil (Šimun), 60. Novotný (Salija) – 30. Milam (Macík, Krištof), 36. Paulovič (Milam, Ordzovenský), 39. Paulovič (Rais), 47. Mikúš (Krištof, Versteeg) Játékvezetők: Jonák, Goga – Výleta, Orolín. Kiállítások: 2:3 két percre, 5+20p. Michal Novák (NZM)fejre támadásért. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1358. Kapura lövések: 32:34.

Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, Novák, Hruška, Vidovič, Trávniček – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lorraine, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, Varga – Jass K., Rehák D., Tužinský.

HK Nitra

Laco M. (Lawson) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Korím, Šiška, Csányi – Fominych, Šille, Pupák.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Úgy gondolom kiválóan játszottunk az első harmadban, amikor kétgólos előnyre tettünk szert, majd a második játékrészben nagyobb fokozatra kapcsolt az ellenfelünk. Jobban kezdtek korcsolyázni, letámadni, aminek az lett az eredménye, hogy elveszítettük 3-0-ra a harmadot. Az első gólnál rosszul cseréltünk, majd a következő góloknál újfent hibáztunk a kapunk előtt, amiről állandóan beszélünk. A záró harmadban megugrott két góllal az ellenfelünk, majd a fegyelmezetlenségünk miatt elveszítettük a lehetőséget még valamit kezdeni az eredménnyel. Végül három percig power playt játszottunk, és paradox módon az utolsó másodpercben lőttünk még egy gólt. Gratulálok az ellenfelünknek a három pont megszerzéséhez.”

Dušan Milo, a HK Nitra második asszisztense: „Becsületesen készültünk az érsekújvári meccsre. Tudtuk, hogy itt kisebb a pálya. Az első harmadban nem játszottunk rosszul, de valahogy mégsem voltunk a helyzet magaslatán és feleslegesen kaptunk két gólt. Görcsösen játszottunk, de a továbbiakban a nagy akaratnak köszönhetően megfordítottuk a meccset, és örülünk, hogy végül sikerült megnyerni a mérkőzést.”