Szétlövésben vesztett az Érsekújvár

Közzétéve 2017.12.1 | Róbert Balogh
ZSOLNA — December 1-én Zsolnán lépett jégre a HC Nové Zámky legénysége, amely kiegyenlített csatában, végül a szétlövésben veszítette el a győzelemért járó plusz egy pontot. Legközelebb vasárnap mérkőzik Lubina mester csapata, amikor az éllovas Dukla Trenčín látogat Érsekújvárra.
25. forduló, péntek 2017.12.1, 18:00

MsHK Žilina

3:2 bü

(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Gólok és gólpasszok: 31. Stupka (Holovič), 49. Jurík (Tomas, Poulin), dönt.bünt. Švihálek – 23. Jass Koba (Novotný, Novák Michal), 59. Lantoši (Novák Michal) Játékvezetők: Snášel, Orolín – Stanzel, Rojík. Kiállítások: 7:7 két percre, 10 perc fegyelmi Chaloupka (ZIL), 10 perc Švihálek (ZIL) és Koba Jass (NZM) mindketten verekedésért. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 801. Kapura lövések: 35:37.

MsHK Žilina

Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Roman, Hatala – Tvrdoň, Handlovský, Klimenta – Tomas, Hruška, Jurík – Švihálek, Holovič, Stupka – Ondruš, Švec, Rogoň.

Foltán (Romančík) – Salija, Látal, Plašil, Novák, Hruška Mi., Jass M., Trška – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Dubec, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, Varga – Jass K., Rehák, Štumpf.

Az eseménytelen gólnélküli első harmad után a gólcsendet az érsekújvári gárda törte meg Koba Jass révén, aki a 23-ik percben ügyesen piszkált bele Michal Novák lövésébe, és megszerezte a vezetést. A zsolnai gárda a harmad derekán Václav Stupka fonák lövésével válaszolt, így a záró harmadra egyenlő állás mellett korcsolyázhattak ki a csapatok.

A harmadik játékrész újabb két találatot hozott. A vezetést ezúttal a hazai gárda szerezte meg Juraj Jurík révén, aki a 49-ik percben, emberfórban irányította a pakkot a hálóba. A hajrában nyolcvan másodperccel a harmadik dudaszó előtt Róbert Lantoši lőtte közelről a kipattanó korongot a hálóba, és a hosszabbításba küldte a mérkőzést.

Az összecsapás végül a szétlövésben dőlt el, amelyben a döntő találatot a hazai Michal Švihálek érte el.

Petr Rosol, az MsHK Žilina vezetőedzője: „Kitűnően kezdtük a mérkőzést, az első hét percben több jó helyzetünk is volt, majd az emberhátrány visszavett a lendületünkből. Elkezdtük elveszíteni a pakkokat, nem voltunk eléggé agresszívek, és teljes mértékben megmutatkozott, hogy a csapat nincs jó pszichikai állapotban. A mérkőzés kiegyenlített volt, végül szerencsésebbek voltünk a szétlövésben. Van mit még javítani a játékunkon.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Három pontért jöttünk, de csak egyet viszünk haza. Csalódott vagyok, mert sajnos saját magunknak lőjük a gólokat. Problémaink vannak az emberelőnyös helyzetekkel, én már nem tudom, hogyan győzzem meg a hátvédeket, hogy gyakrabban lőjenek. Van min dolgoznunk. Sajnálom, hogy nem nyertünk, voltak helyzeteink, hiányzott egy kis szerencse is. A hazaiak az új edzővel, új impulzust kaptak, és az látszódott a jégen.”