Nagyarányú vereség Kassán

Közzétéve 2017.11.28 | Róbert Balogh
KASSA — November 28-án a huszonhatodik forduló előrehozott mérkőzését játszották le a HC Nové Zámky legényei a kassai arénában. Az érsekújvári gárda sajnos nem tudta megismételni a vasárnapi teljesítményét, s végül megérdemelt hétgólos vereséget szenvedett a kassai csapattól.
24, kedd 2017.11.28, 17:30

HC Košice

7:0

(3:0, 2:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 3. Hovorka (Kessel), 5. Klíma (Šoltés, Boltun), 14. Pulli (Boltun, Hričina), 21. Nagy (Pacan, Spilar), 29. Suja (Hovorka, Kessel), 42. Šoltés, 50. Nagy (Pacan, Spilar). Játékvezetők: Stano, Snášel – Stanzel, Smrek. Kiállítások: 2:5 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 3019. Kapura lövések: 40:27.

HC Košice

Škorvánek – Matejka, Kessel, Šedivý, Dudáš, Bača, Pulli, Michalčin – Suja (A), Hovorka (A), Kafka – Nagy (C), Pacan, Spilar – Šoltés, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábež, Klíma.

Foltán (14.Kováč) – Salija (A), Plašil, M. Jass, Novák, Hruška, Šimek, Trška, Látal – Cetkovský (C), Novotný (A), Zbořil – Dubec, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, Varga – K. Jass, Rehák, Štumpf.

A mérkőzés gyakorlatilag már az első harmadban eldőlt, amikor tizenhárom perc alatt háromgólos előnyt szerzett a hazai gárda. A második játékrészben további két gólt lőttek a hazaiak, így a záró harmad már nem sok izgalmat hozott. Legközelebb december 1-én, a Zsolna otthonában lép jégre az érsekújvári gárda.

Milan Jančuška, a HC Košice vezetőedzője: "Ilyen mérkőzést könnyű értékelni. A játék minden elemében jobbak voltunk, jól korcsolyáztunk és kombináltunk. Dicséretet érdemel a kapusunk is Stanislav Škorvánek. Megérdemelt győzelem volt, és jó meghívó a Nitra elleni vasárnapi meccsre."

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: "Az én értékelésem rövid és egyszerű. Az első tíz percünk olyan volt, mintha még a buszban ültünk volna. Az ellenfelünk jól korcsolyázott, és mink csak álldogáltunk. Allandóan nyomás alatt voltunk, és az eredmény megfelel a látottaknak."