Hosszabbításban nyert az Érsekújvár a bajnok ellen

Közzétéve 2017.11.26 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — November 26-án a bajnok besztercebányai gárdát fogadta vendégül a HC Nové Zámky csapata. A gólnélküli első harmad után a 30-ik percben Milan Hruška révén emberelőnyben szerezte meg a hazai csapat a vezetést, majd a 38-ik percben Mário Lunter az elmozdult kapuba egyenlített. A gólt végül hosszabb vita után megadták a játékvezetők. A mérkőzés a hosszabbítás utolsó percében dőlt el Eduard Šimun pontos lövésével.
23. forduló, vasárnap 2017.11.26, 16:00

2:1 hu

(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

HC05 B.Bystrica

Gólok és gólpasszok: 31. Hruška (Salija), 65. Šimun (Plášil) – 38. Lunter (Surový, Kubka). Játékvezetők: D. Konc, Babic – Gegáň, Nagy. Kiállítások: 5:5 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 843. Kapura lövések: 31:25.

Foltán (Kováč) – Salija, Plášil, M. Jass, M. Novák, Hruška, Šimek, Trška – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Dubec, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, R. Varga – K. Jass, Rehák, Tužinský – Štumpf

Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Grundling, Košecký – Lunter, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Brittain – Róth, Češík, Belluš – Valent

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Én egy kicsit most más oldalról értékelnék. Rendezhetünk itt Szlovákián akármilyen világ színvonalú szemináriumokat, de ha az extraligában, így fognak működni a dolgok, ahogy működnek, akkor a szlovák hoki soha nem lép előbbre. Ez minden, amit el akartam mondani a mai meccs után.

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, és a hazaiaknak túl sok területet adtunk át. A második játékrész, amelyben már voltak helyzeteink is jobban sikerült. A harmadik játékrészben kisebb mezőnyfölényben voltunk, de mindkét oldalon harcias játék folyt, és az egyik csapat sem dolgozott ki extra helyzetet. Úgy gondolom a döntetlen rendes játékidőben igazságos volt. A hosszabbításaink az idén egyáltalán nem működnek. A palánknál óriási hibát követtünk el, amit kihasznált az ellenfelünk.”