Öt gól sem volt elég Poprádon a pontszerzésre

Közzétéve 2017.11.24 | Róbert Balogh
POPRÁD — November 24-én Poprádon lépett jégre az érsekújvári gárda, amely öt alkalommal is betalált a hazai hálóba, de a három pont mégis Poprádon maradt. A második játékrészben, amikor kétgólos hátrányból tudott felkapaszkodni az Érsekújvár összesen nyolc gól született, majd a záró felvonás elején újfent elhúzott kettővel a hazai csapat, ami végül döntőnek bizonyult.
22. forduló, péntek 2017.11.24, 17:00

HK Poprad

7:5

(1:0, 4:4, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 17. Lichanec, 25. Paločko (Lichanec, Brejčák), 29. Svitana (Brejčák, Mlynarovič), 32. Svitana (Brejčák, Štrauch), 38. Štrauch (bünt.), 44. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 60. McDowell (Brejčák, Mlynarovič) – 25. Novotný (Cetkovský), 31. Dubec (M. Jass), 33. Plašil (Šimun), 36. Plašil (Lantoši, Varga), 47. Zbořil (Novotný, Hruška). Játékvezetők: Novák, Lokšík - Výleta, Gavalier. Kiállítások: 3:4 két percre Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 1118. Kapura lövések: 37:36.

HK Poprad

Ivanov (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, Fabian (C), Jáchym, Davydov, König, Ježek, Dinda – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Buc, Heizer, R. Rapáč – Bondra, Vartovník, Abdul – Kroták, Lichanec, Paločko.

Kováč (Romančík) – Salija (A), M. Jass, Plašil, Novák, Hruška, Šimek, Trška – Cetkovský (C), Novotný (A), Zbořil – K. Jass, Škoda, Štumpf – Lantoši, Šimun, Varga – Dubec, Rehák, Fábry.

Az első harmadban, amely kiegyenlített játékot hozott egyetlen találat született. Az érsekújváriak a 17-ik percben emberelőnyben hibáztak a kék vonalon, amit Peter Lichanec kihasznált, és a szólóját góllal fejezte be.

A második játékrészben valóságos gólszüretet láthatott a poprádi közönség. Összesen nyolc találat született ebben a harmadban. A 25-ik percben a hazai Paločko góljára Novotný gyorsan válaszolt, majd három perccel később Svitana irányította közelről a felső sarokba a harmadik hazai gólt. Az érsekújváriak Marek Dubec révén válaszoltak, aki egy hiba után az üres kapuba lőtte a pakkot. A negyedik hazai gólt újfent Svitana lőtte közelről, amely után Romančík jött be Kováč kapus helyére. A következő percekben Karel Plášil két találatával behozta kétgólos hátrányát az Érsekújvár, ám három perccel a dudaszó előtt Andreas Strauchnak ítéltek meg egy büntetőt, aki nem hibázott, így a harmad végül egygólos poprádi előnnyel zárult.

A záró felvonás elején teljes két percig játszhatott a hazai együttes kettős emberfórban, amit a 44-ik percben Daniel Brejčák révén ki is használt, ami végül döntőnek bizonyult. Az érsekújváriaknak a 48-ik percben sikerült még egyszer feljönni Adam Zbořil góljával, de a hajrában gyakorolt nyomást már nem sikerült gólra váltani, s végül a poprádiak üres kapus góllal biztosították be a győzelmet.

František Štolc, a HK Poprad másodedzője: „Röviden csak annyit mondanák, hogy örülünk a három pontnak. Offenzív előadást láthattunk mindkét oldalról. A meccset befolyásolta Ivanov kapus sérülése, de a csapatunk harcolt és végre effektívek voltunk. Végre kihasználtuk a kettős emberfórt is, ami eddig nem volt nálunk megszokott. Remélem ilyen lesz a folytatás is.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Mit lehet ilyen meccshez hozzátenni. Szokásosan kezdtünk, lőttünk magunknak egy gólt, emberfórban egy individuális hiba után. A második harmad 4-4, ami számomra megmagyarázhatatlan. Három gólt a kapu előtti hibákból kaptunk. Ahogy egy kicsit nyomás alatt vagyunk, máris hibázunk a harmadunkban. A másik oldalon meg kell mondanom, hogy mindig talpra álltunk és harcoltunk tovább. Sikerült egyenlíteni 4-4-re, de ismét hibáztunk, amit büntetővel büntettek. És végül azt a szituációt, amikor a kiállítás előtt öten a hat ellen védekeztünk és szabálytalankodunk, és így kettős emberhátrányba kerültünk, azt inkább nem is kommentálom. Nem marad más hátra, gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez. Szomorú vagyok, hogy nem sikerült ma itt pontokat szerezni, mert volt rá lehetőségünk.”