Liptószentmiklósi győzelem Érsekújvárban

Közzétéve 2017.11.19 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Vasárnap este az MHK 32 Liptovský Mikulᚠcsapatát fogadta vendégül az érsekújvári gárda, amely végül sima négygólos vereséget szenvedett a liptói csapattól. Az első két játékrész még kiegyenlített játékot hozott, majd a záró felvonás első négy percében sorra halmozta a hazai csapat a védelmi hibákat, amit kihasználtak a vendégek és eldöntötték a mérkőzést.
21. forduló, vasárnap 2017.11.19, 16:00

0:4

(0:0, 0:1, 0:3)

MHK32 Lipt.Mikuláš

Gólok és gólpasszok: 27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer (Piatka, Pacalaj), 44. Sukež (Kriška), 56. Piatka. Játékvezetők: Fridrich, Kubuš – Kacej, Synek. Kiállítások: 3:5 két percre, 5+20p. Cetkovský (NZM) fejre támadásért, Hruška (NZM) és Laco (LIM) 10 perc verekedésért. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 984. Kapura lövések: 45:30.

Kováč (Nagy) – M. Jass, Salija, M. Novák, Plášil, Šimek, Hruška, Trávniček, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Moňa, Špirko, Rajenko – R. Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák. K. Jass.

Košarišan (Hollý) – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukež, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukež – Števuliak, Lištiak, Laco.

A gólnélküli első harmad kiegyenlített játékot hozott kevés gólhelyzettel, pedig mindkét csapatnak kiváló emberfóros lehetőségei voltak. Az újvári gárda hetvenegy másodpercig játszhatott kettős előnyben, majd a liptói csapatnak öt perc sem volt elég a gólszerzésre Cetkovský büntetése alatt, akit fejre támadásért végleg kiállítottak a játékvezetők.

A második játékrész hetedik percében tört meg a gólcsend, amikor először egy óriási ziccert hagyott ki emberhátrányban a hazai csapat Vladimír Škoda révén, majd az ellentámadásból a kipattanót LukᚠPaukovček továbbította estében a jobbfelső sarokba. A gól után a harmad végig mezőnyfölényben játszott a hazai gárda, de a dudaszóig nem jött össze az egyenlítés.

Az utolsó felvonást nagyon rosszul kezdte a hazai csapat, és gyakorlatilag négy perc leforgása alatt elvesztette a lehetőséget a pontszerzésre. Az első percben Uram büntetője még kimaradt, de Langhammer lövését ugyanabban a percben már nem tudta hárítani a hazai hálóőr. A 44-ik percben Sukež került tiszta helyzetbe, aki közelről szerezte meg az üres kapuba a harmadik vendég találatot. A hátralévő időben kontrolálta a vendégcsapat az eredményt, és az 56-ik percben Piatka belőtte a negyediket, így a három pontot a liptói gárda vihette haza.

Pavel Paukovček, az MHK 32 Liptovský Mikulᚠvezetőedzője: „Úgy gondolom a mérkőzés a második harmadban dőlt el, amikor megszereztük a vezetést és utána kivédekeztük a játékrész végéig a nagy hazai nyomást. A harmadik játékrészben sikerült növelni az előnyünket, majd okos defenzív játékkal megvédtük az előnyünket.“

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Teljesen egyetértek a kollégával, de hozzá kell tennem, hogy az első harmadban nagyon naivan játszottuk a kettős emberfórunkat, s ha sikerült volna kihasználni, akkor más lehetett volna a meccs. A második húsz percben végig nyomást gyakoroltunk, de kikaptunk 1-0-ra. Ilyen a hoki, amit nem gólhelyzetekre játszanak, hanem gólokra. A záró harmadban fordítani akartunk, de katasztrofálisan kezdtük, hibákat követtünk el és gólokat kaptunk, így nagyon nehéz fordítani. Gratulálok az ellenfélnek.“