Kétgólos vereség a Gyetva otthonában

Közzétéve 2017.11.17 | Róbert Balogh
GYETVA — November 17-én a huszadik fordulóval folytatódtak a küzdelmek a Tipsport ligában. A HC Nové Zámky együttese Gyetván lépett jégre, ahol Lubina mester tanítványai nem jártak szerencsével, s végül kétgólos vereséget szenvedtek a HC 07 Detva csapatától.

Az összecsapás jól kezdődött az érsekújváriak számára, hiszen Mariss Jass góljával a második percben megszerezték a vezetést, ám huszonhat másodperccel később a hazai Rastislav Gašpar gyorsan egalizált. A második játékrész 18-ik másodpercében Juraj Milý lepte meg egy potyagóllal Kováč kapust, majd a záró harmadban újfent az első percben voltak sikeresek a hazaiak, amikor Ladislav Ščurko használta ki az érsekújvári védelem hibáját. Az 52-ik percben Videlka értékesítette a megítélt büntetőt, ami végül döntőnek bizonyult. Egy perccel később Mariss Jass második találatával még felhozta kettőre az újvári csapatott, de több gólt már nem sikerült szerezni, így végül az összes pont az újonc otthonában maradt.

20. forduló, péntek 2017.11.17

HC07 Detva

4:2

(1:1, 1:0, 2:1)

Gólok és gólpasszok: . Gašpar (Gachulinec), 21. Milý, 41. Sčurko (Milý, Fekiač), 52. Videlka (bünt.) – 2. Jass M. (Novotný, Cetkovský), 53. Jass M.(Cetkovský, Novotný). Játékvezetők: Orolin, Snášel - Kollár, Smrek. Kiállítások: 3:2 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 754. Kapura lövések: 31:22.

HC07 Detva

Viarbitsky – Kuklev, Chovan, Sládok, Fekiač, Šimon, Gachulinec, Macejko, Jendroľ- Piačka, Surovka, Utkin – Sčurko, Murček, Milý – Surový, Gašpar, Videlka – Abramov, Chovan, Tibenský.

Kováč – Plašil, Novák, Jass M., Šimek, Hruška, Trávníček – Škoda, Špirko, Raenko – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Varga, Monya – Fábry, Jass K., Štumpf.

Ivan Dornič, a HC 07 Detva vezetőedzője: ”Egyetértek a kollégám értékelésével. Készültünk erre a meccsre, és a fiúk nagyon fel voltak spannolva. Az ellenfelünk gyorsan megszerezte a vezetést, de szerencsére gyorsan sikerült egyenlíteni. Az eredmény sokáig kiegyenlített volt, annak ellenére, hogy sok gólhelyzetet dolgoztunk ki, majd magasabb fokozatra kapcsoltunk és elhúztunk 4-1-re. A háromgólos vezetés ellenére a fiúk meggyőződhettek, hogy nem könnyű ilyen vezetés mellett sem megnyerni a meccset. Amikor feljöttek a vendégek két gólra, elkezdtük félteni az eredményt, és mialatt a harmadik újvári gólt a videó bíró vizsgálta, volt egy kis idő és megnyugtattam a csapatot, amely végül megőrizte az előnyét. Nagyon elégedett vagyok a mai győzelemmel.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Úgy gondoltam, hogy a hosszabb szünet után, ma ennél jobb teljesítményt nyújtunk. Jól kezdtük a meccset megszereztük a vezetést, majd a következő csere után gólt kapunk, aminek nem szabadna megtörténnie, pedig erről már sokszor beszéltünk. Az ellenfelünk jobban korcsolyázott, agresszívabb volt, és végül ez döntőnek bizonyult. Sajnos mi csak az utolsó tíz percben kezdtünk játszani, és tíz perc játékért nem jár pont. Részemről ennyi, és természetesen gratulálok az ellenfélnek.”