Szoros meccsen, végül a szétlövésben nyert a Zólyom

Közzétéve 2017.11.5 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — A válogatott szünet előtt a zólyomi csapatot fogadta vendégül vasárnap este az érsekújvári gárda. A kiegyenlített első harmad után, amelyben Ďaloga góljára Cetkovský válaszolt, a második játékrészben Obdržálek két góljával elhúztak a vendégek. A hajrában Novák és Špirko találataival a sírból hozták vissza a meccset az érsekújváriak, ám a szétlövésben végül Coffman döntő találatával a vendégek szerezték meg a plusz egy pontot.
19. forduló, vasárnap 2017.11.5, 16:00

3:4 bü

(1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)

HKM Zvolen

Gólok és gólpasszok: 17. Cetkovský (Hruška), 57. Novák (Špirko), 59. Špirko (Novák) – 5. Ďaloga (avoda), 26. Obdržálek (Coffman, Steen), 34. Obdržálek (Drgoň, Ross), rozh. náj. Coffman. Játékvezetők: Stano, Morozov – Gegáň, Krajčík. Kiállítások: 1:3 két percre. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1168. Kapura lövések: 37:33.

Kováč (Romančík) – Plášil, M. Novák, Hruška, Šimek, Salija, Prapavessis, Fábry, Trávniček – Raenko, Špirko, Škoda – Štumpf, Dubinin, Monja – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, R. Varga.

HKM Zvolen

Šimko (Nieminen) – Drgoň, Ross, Hraško, Wharton, Kováčik, avoda, T. Bokroš – Coffman, Steen, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Kelemen – Ďaloga, Cútt, Andersons – Trnka, Fekiač, Dubeň

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Az utóbbi időben egyre gyengébb teljesítményeket nyújtunk, ezért úgy gondolom, hogy a válogatott szünet jól jön nekünk. Fizikailag vissza kell térnünk, hogy ismét a 10-14 nap előtti teljesítményeket produkáljuk. Olyan fázisba kerültünk, amikor mindent fordítva csinálunk, és minden sokáig tart, így olyan csapatok ellen, mint a Zólyom nem járhatunk sikerrel. Örülök, hogy sikerült ma visszahozni a meccset, és legalább egy pontot szerezni, de bosszantó, hogy 3-3 után nem vagyunk képesek hiba nélkül lejátszani az utolsó egy percet, és az ellenfélnek megengedjük, hogy helyzetekbe kerüljön. Ez olyan csapatnak, amelynek van, valamilyen színvonala nem szabadna, hogy megtörténjen. A szétlövés mindig a szerencsén is múlik, de szomorú vagyok, amilyen módon ma végrehajtottuk a büntetőket. Gratulálok az ellenfélnek, és már örülünk a szünetre, és a minőségi edzésekre.”

Peter Mikula, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Az érsekújváriaknak jó csapata van ezért ilyen mérkőzésre számítottam. Jól alakult a mérkőzés a számunkra, ám kár, hogy 3-1-nél elrontottuk a meccs végét, de el kell mondanom, hogy a meccs hajrájában kiválóan játszottunk, és ziccer helyzeteket puskáztunk el. Annak ellenére, hogy végül csak a szétlövésben nyertünk, értékes számunkra ez a győzelem.”