Nyitrai siker született a megyei derbin

Közzétéve 2017.11.3 | Róbert Balogh
NYITRA — November 3-án az idei évad második megyei derbije került megrendezésre a nyitrai arénában. Lubina mester csapata ma este nem tudta hozni a szerdai Kassa elleni győztes formáját, s végül négygólos vereséget szenvedett. A mérkőzés a második játékrészben dőlt el, amikor sorozatban játszott emberhátrányban az érsekújvári csapat, amit a hazai gárda két góllal büntetett meg.
18. forduló, péntek 2017.11.3, 18:00

HK Nitra

4:0

(1:0, 2:0, 1:0)

Gólok és gólpasszok: 19. Versteeg (Mikúš, Blackwater), 24. Mikúš (Krištof, Paulovič), 32. Mikúš (Ordzovenský, Mezei), 53. Mikúš (Mezei, Krištof) Játékvezetők: Milan Novák, Vladimír Goga – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň. Kiállítások: 2:7 két percre, 10p. Mezei (NIT)fejre támadásért. Emberelőny: 3:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2047. Kapura lövések: 43:21.

HK Nitra

HK Nitra: Foltán – Rýgl, Mezei, Ordzovenský, Milam, Kuzma, Versteeg, Mich. Pupák, Korím – Kutálek, Krištof, Paulovič – Rzavský, Blackwater, Mikúš – Luciani, J. Ručkay, Csányi – Mir. Pupák, Kollár, Šille.

Romančík – Plášil, M. Novák, Hruška, Jass, Salija, Prapavessis, D. Novák, Šimek – Fábry, Špirko, Škoda – Raenko, Dubinin, Monja – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, R. Varga.

A nyitó harmad első kilenc percében nagy nyomást gyakorolt Romančík kapujára a hazai gárda, amit Mezei kiállítása tört meg, és ezután kiegyenlítődött a játék. A vezetést a 19-ik percben Mitch Versteeg révén a nyitrai gárda szerezte meg, aki a jobb oldali bedobókör tetejéről lőtte védhetetlenül a balfelsőbe a pakkot.

A második játékrészben öt kétperces büntetést kapott az érsekújvári gárda, amit két esetben Tomáš Mikúš révén büntetett meg a hazai gárda. Először a negyedik percben közelről talált be Romančík mellett, majd a 32-ik percben újfent tiszta helyzetből növelte a hazai gárda előnyét, így a második pihenőre háromgólos nyitrai előny mellett korcsolyáztak le a csapatok.

A záró harmadban végig kontrolálta a mérkőzést a nyitrai csapat, amely az 53-ik percben harmadik emberfórját használta ki Tomáš Mikúš révén, aki ezzel mesterhármast ért el a meccsen, és beállította a 4-0-s végeredményt.

Andrej Kmeč, a HK Nitra vezetőedzője: „Kiváló hangulatban az első perctől domináltunk és a győzelmünk megérdemelt. Nagyon örülünk, hogy ilyen jó teljesítményt nyújtottunk a szurkolóink előtt.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Gratulálok az ellenfélnek a hárompontos győzelemhez. Úgy gondolom, hogy nincs nagyon mit értékelnem, mivel mindenki láthatta, aki kint volt a meccsen, hogy ma mindenben rosszabbak voltunk az ellenfelünknél, és semmi esélyünk nem volt pontokat szerezni. Csak azt sajnálom, hogy ilyen kiváló hangulatban, amit a szurkolók teremtettek, nem tudtak a játékosaim többet kihozni magukból, hiszen ilyen buzdítás, amit a két tábor produkált, sehol máshol nincs Szlovákiában.”