Kiváló játékkal, két góllal vertük a Kassát

Közzétéve 2017.11.1 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — November 1-én a második helyezett HC Košice csapatát fogadta vendégül a HC Nové Zámky együttese, amely kiváló játékkal kétgólos győzelmet aratott a favorit ellen. Az első két harmad kiegyenlített játékot hozott, majd a záró felvonásban sorozatban három gólt lőtt az újvári gárda, és kiütötte a kassai csapatot. A mai mérkőzésen mintaszerű akciók után, öt szép gólt lőtt az érsekújvári csapat, és megérdemelten szerezte meg a fontos három pontot. Legközelebb november 3-án, Nyitrán lép jégre Lubina mester legénysége.
17. forduló, szerda 2017.11.1, 16:00

5:3

(2:1, 0:1, 3:1)

HC Košice

Gólok és gólpasszok: 6. Plášil (Cetkovský, Zbořil), 17. Prapavessis (Salija, Varga), 46. Zbořil (Hruška, Cetkovský), 47. Varga (Lantoši, Salija), 52. Raenko (Monya) – 10. Petrᚠ(Pacan), 28. Michalčin, 58. Šoltés (Nagy).   Játékvezetők: Baluška, Fridrich – Výleta, Gegáň. Kiállítások: 6:3 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1152. Kapura lövések: 37:23.

Kováč (Romančík) – Plášil, M. Novák, Hruška, M. Jass, Salija, Prappavessis, D. Novák, Šimek – Fábry, Špirko, Škoda – Raenko, Dubinin, Monya – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, R. Varga.

HC Košice

Lundström (Habal) – Pulli, Kessel, Bača, Čížek, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Klíma – Petráš, Suja, Vrábež.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Elégedett vagyok, hogy sikerült megszakítanunk a sikertelen szériánkat. Végre sikerült nyerni hazai jégen, így nyugodtabban készülődhetünk a pénteki és a vasárnapi meccsre. Maximálisan dolgozni fogunk, hogy a következő meccseken pontokat szerezünk és tartsuk a kontaktust a felsőhát csapataival.”

Milan Jančuška, a HC Košice vezetőedzője: Az eredménnyel és a teljesítménnyel sem vagyok elégedett. Egyenlő állásnál a második harmadban a kapuvasat találtuk el, talán ha ekkor sikerült volna megszerezni a vezetést, másképp is végződhetett volna a meccs. Csak a negyedik sor teljesítményével vagyok elégedett, és az nagyon kevés a sikerhez. Sok volt az individuális hiba, ami végül megfosztott a pontoktól.