Háromgólos vereség az éllovas otthonában

Közzétéve 2017.10.29 | Róbert Balogh
TRENCSÉN — A Tipsport liga 16-ik fordulójában-Trencsénben lépett jégre az érsekújvári csapat, ahol végül háromgólos vereséget szenvedett Lubina mester legénysége. A mérkőzés a második játékrészben dőlt el, amikor kétgólos vezetést szerzett a hazai gárda, amit a záró felvonásban már nem tudott behozni az Érsekújvár. Legközelebb november 1-én, a HC Košice csapatát fogadjuk vendégül.
16. forduló, vasárnap 2017.10.29, 15:00

Dukla Trenčín

3:0

(0:0, 2:0, 1.0)

Gólok és gólpasszok: 27. Gašparovič (Cebák, Špankovič), 31. Špankovič (Gašparovič), 58.Hossa büntetőből. Játékvezetők: D.Konc, Goga – J.Tvrdoň, M.Orolín. Kiállítások: 7:5 két percre, 10p. Holenda (TRE) és K.Jass (NZM) verekedésért. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2430. Kapura lövések: 19:29.

Hiadlovský (Valent) – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Kozák – Hecl, Sojčík, Bezúch – Hossa, Bulík, Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Hudec, Pardavý, Švec – Špankovič.

Kováč (P.Romančík) – M.Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, M.Novák, Hruška, Šimek – Škoda, Špirko, Monja – Zbořil, Novotný, Cetkovský – K.Jass, Šimun, Lantoši – Rajenko, Dubinin, Fábry – R.Varga.

A gólnélküli első harmad első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, majd egyre gyakrabban volt veszélyben a hazai kapu, ám az érsekújváriak sorra elpuskázták a kidolgozott helyzeteket.

A második játékrészben Gašparovič révén a hazai gárda szerezte meg a vezetést, aki a 27-ik percben közelről lőtte a jobb alsó sarokba a korongot. Három perccel később egy kapu előtti kavarodás végén Špankovič vágta be a második hazai gólt, s mivel az újvari ziccerek ebben a játékrészben is kimaradtak, így a harmadik felvonásra kétgólos hazai előny mellett korcsolyázhattak ki a csapatok.

A záró harmadban egyetlen gól született, mégpedig a meccs 58-ik percében büntetőből Marcel Hossa talált be. Az érsekújvári csapat, csakúgy mint a legutóbbi Zsolna elleni mérkőzésen többet lőtt a kapura ellenfelénél, ám újfent hadilábon állt a helyzet kihasználással, így sorozatban a második meccsen sem szereztek gólt, és pont nélkül utaznak haza Trencsénből.

Peter Oremus, a Dukla Trenčín vezetőedzője: „A válogatott szünet előtt minden megszerzett pont fontos. A mai győzelem nem volt könnyű, nehéz volt legyúrni az ellenfelet, de mindegyik harmadban javult a teljesítményünk. Ez egy kollektív győzelem volt.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Megismételtük a pénteki teljesítményünket, ismét nem lőttünk gólt, aminek nem örülünk. Katasztrofális az effektivitásunk, annak ellenére, hogy foglalkozunk vele nincs javulás, és hova tovább komplikáltabban oldjuk meg a dolgokat. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez.”