Végig támadott az Érsekújvár, ám a pontokat a Zsolna viszi haza

Közzétéve 2017.10.28 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Október 27-én az MsHK Žilna együttesét fogadta vendégül az érsekújvári csapat, amely az égész mérkőzésen mezőnyfölényben játszott, ám a 48 lövésből egyszer sem sikerült betalálni a kiválóan védő Tomek hálójába. A zsolnai gárda csak tizennégy alkalommal találta el Kováč kapuját mégis megnyerte a mérkőzést. A vendégek ma este kihozták a minimumból a maximumot, és elvitték a három pontot. A második harmad közepén két védelmi hibát is megbüntettek, ami végül döntőnek bizonyult. Az érsekújvári csapat a mai vereség után lecsúszott a tabella nyolcadik helyére. Lubina mester fiai legközelebb vasárnap este a listavezető Trencsén otthonában lépnek jégre.
15. forduló, péntek 2017.10.27, 18:30

0:3

(0:0, 0:2, 0.1)

MsHK Žilina

Gólok és gólpasszok: 34. Švihálek (Hatala), 36. Klimenta, 60. Handlovský. Játékvezetők: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Michal Orolin, Šimon Synek. Kiállítások: 3:5 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1834. Kapura lövések: 48:14.

Kováč (Romančík) – Plášil, Jass M., Saija, Prapavessis, Hruška, Novák, Jass K., Šimek – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, Monya – Fábry, Dubinin, Varga.

MsHK Žilina

Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Hatala, Chaloupka, Harant, Roman, Mendrej, Dolinajec – Handlovský, Klimenta, Kuchkin – Švihálek, Martindale, Jurík – Konečný, Švec, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Gratulálok az ellenfélnek a három ponthoz. Hatvan percen keresztül egy kapura játszottunk, de nem voltunk elégé agresszívak a kapu előtt, és sok időt veszítettünk a sarkokban és palánk melletti játékkal. Úgy gondolom, hogy nagyobb nyomást kellett volna gyakorolni a kapura és még több lövést kellett volna leadni. Sajnos a második harmadban két ziccert kihagytunk, és két óriási hiba után kaptunk két gólt. Végig igyekeztünk, de ha ma reggelik tart a meccs, talán akkor sem sikerült volna gólt szerezni.

Stanislav Škorvánek, az MsHK Žilina vezetőedzője: „Ilyen is szokik lenni a hoki és a sport. A mi győzelmünkről ma két dolog döntött. Az első Tomek kapus teljesítménye volt, ami bravúrosnak mondható, és a másik, hogy a maximumból a maximumot hoztuk ki. Maximálisan küzdöttünk, maximálisan kollektív teljesítményt nyújtottunk, maximálisan összpontosítottunk, és kis szerencsével megszereztük a három pontot. Sokat segít ez a győzelem és nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk Érsekújvárban. A hazaiak kiváló teljesítményt nyújtottak. Örülünk a következő meccsekre.”