Nagyarányú vereség a bajnok otthonában

Közzétéve 2017.10.22 | Róbert Balogh
BESZTERCEBÁNYA — Október 22-én, Besztercebányán lépett jégre a HC Nové Zámky együttese, ahol nem sikerült hozni Lubina mester fiainak az előző meccsek formáját, s végül ötgólos vereséget szenvedtek. Ezzel megszakadt az újváriak győzelmi sorozata, akik legközelebb október 27-én, este fél héttől az MsHK Žilina együttesét fogadják vendégül.
14. forduló, vasárnap 2017.10.22, 16:00

HC05 B.Bystrica

8:3

(4:1, 2:1, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 3. Češík (Lamper), 11. Surový (Lunter, Gélinas), 11. Lunter (Faille, Surový), 14. Surový (Lunter, Sedlák), 28. Hohmann (Lunter, Mihalik), 33. Surový, 47. Bartánus (Faille, Surový), 48. Bartánus (Hohmann, Bubela) – 4. Špirko (Raenko, Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija Játékvezetők: Kalina, Lauff – Gajan, Rojík – Marušin. Kiállítások: 2:5 két percre. Emberelőny: 3:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2522. Kapura lövések: 39:24.

Lassila (Lukáš) – Ďatelinka (A), Kubka, J. Brejčák, Sersen, Mihalik, Gélinas, Sedlák – Lunter, Surový (C), Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus (A), Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Róth – M. Hudec.

Kováč (14.Romančík) – Plášil, M. Jass, Salija (A), Prapavessis, Hruška, Kovačevič (A), Hain, M. Novák – Raenko, Špirko (C), Škoda – Cetkovský, Š. Novotný, Zbořil – K. Jass, Šimun, R. Varga – Fábry, Dubinin, Lantoši.

A mérkőzés gyakorlatilag már az első harmadban eldőlt, amikor Rastislav Špirko egyenlítő góljára a hazai csapat kilenc perc alatt három találattal válaszolt. A második játékrész Arturs Salija lehetetlen szögből szerzett góljával kezdődött, majd több ígéretes újvári helyzetet láthattunk, ám a hazai csapat újabb két góllal növelte előnyét. A záró felvonás első percében Novotný helyzete a kapuvason csattant, majd újfent a hazai gárda játszott fölényben, amely Bartánus két góljával növelte előnyét. A meccs utolsó találatát Arturs Salija lőtte, aki második góljával a meccsen beállította a 8-3-as végeredmény. A mérkőzés krónikájához még hozzá tartozik Tomáš Surový mesterhármasa, és Michal Hudec ünnepélyes búcsúztatása, aki az első játékmegszakítás után elköszönt a közönségtől, és befejezte sikeres pályafutását.

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: ”Pozitívan értékelem a mérkőzést, a nézők jól szórakoztak ma este. A legutóbbi Kassa elleni összecsapáson nagyon rosszul és komplikáltan játszottuk az emberelőnyöket, ma egyszerűen kombináltunk és a meccs elején kettőt be is lőttünk, ami lendületet adott, megnyugodtunk és végig kontroláltuk a mérkőzést.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Pénteken kiváló meccset játszottunk otthon, sajnos ma nagyon rosszul kezdtünk az első harmadban, így a folytatásban nem igen számíthattunk jó eredményre. Az első harmad után megbeszéltük, hogy türelmesek leszünk és megpróbálunk gólt szerezni, ami sikerült is, ám sajnos egy újabb hiba után bekaptuk az ötödik gólt, és úgy gondolom ekkor végleg eldőlt a meccs. Holnap megpihenünk, majd lesz majdnem egy teljes hetünk jól felkészülni a következő mérkőzésre.”