Kiütéses győzelem a Poprád ellen

Közzétéve 2017.10.21 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Péntek este a Poprád elleni összecsapás a hoki ünnepe volt az érsekújvári drukkerek számára. A szurkolók sokáig ünnepelték a meccs után a győztes érsekújvári csapatott, amely kiválóan játszott az egész 60 perc alatt, s végül ötgólos vereséggel küldte haza a poprádi gárdát. Sorozatban negyedik hárompontos győzelmét könyvelte el az újvári csapat, amely ezzel 22 pontos, és megerősítette a hatodik helyét a tabellán. A mérkőzést megtekintette a szlovák jégkorong válogatott vezetőedzője Craig Ramsey is. Vasárnap 16:00 órától Besztercebányán lép jégre az érsekújvári csapat, ahol újfent bizonyítani akarnak Lubina mester fiai.
13. forduló, péntek 2017.10.20, 18:30

5:0

(1:0, 2:0, 2.0)

HK Poprad

Gólok és gólpasszok: 11. Škoda (Špirko, Novotný), 28. Hain (Dubinin, Fábry), 30. Zbořil (Novotný, Cetkovský), 54. Dubinin (Fábry, Lantoši), 55. Salija (Šimun, Zbořil)   Játékvezetők: Peter Stano, Vladimír Fridrich – Šimon Synek, Lukáš Kacej. Kiállítások: 5:3 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1344. Kapura lövések: 39:28.

Kováč – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Novák – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – K. Jass, Šimun, Varga – Fábry, Dubinin, Lantoši.

HK Poprad

Corbeil – Fabian, Davydov, Brejčák, Jáchym, McDowell, Šterbák, Zadražil – Majdan, Heizer, Vartovník – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Bondra, Lichanec, Matúš Paločko – Olejník, Ježek, Martančík.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Meg akarom köszönni a játékosaimnak, hogy 60 percen keresztül betartották a taktikát, amit megbeszéltünk a meccs előtt, és ez megmutatkozott az eredményen. A játékosoknak megköszöntem az öltözőben a mai teljesítményt, és köszönöm itt is. Szeretném, ha ezt a mai teljesítményt legközelebb is képesek lennénk megismételni.”

Marcel Ozimák, a HK Poprad vezetőedzője: Úgy gondolom, hogy az értékelés mindenki számára, aki látta a mai meccset világos. Lehetett érezni a játékos hiányt, sok fiatal lépett ma jégre a csapatunkba, de nem akarom magam erre kibeszélni. Voltak helyzeteink, amikor vesztésre álltunk, nem tudtuk az üres kaput sem eltalálni kettős emberelőnyben, ellenben az Érsekújvár erős volt a kapu előtt és a helyzetek értékesítésében. Öt gólt kaptunk, és egyet sem lőttünk, ezért kikaptunk. Gratulálok a hazai csapatnak.