Liptószentmiklóson hárompontos győzelmet arattunk

Közzétéve 2017.10.15 | Róbert Balogh
LIPTÓSZENTMIKLÓS — Október 15-én Liptószentmiklóson lépett jégre az érsekújvári gárda, ahol remekül játszott Lubina mester csapata, s végül megérdemelt 3-1-es győzelmet aratott. A gólnélküli első játékrész után a második harmadban Artyem Dubinin és Rastislav Špirko találataival kétgólos előnyre tett szert az újvári gárda. A záró harmadban Branislav Fábry emberhátrányban belőtte a harmadik érsekújvári gólt, ami végül döntőnek bizonyult. Branislav Rapáč találatával ugyan felzárkóztak a hazaiak, de az újváriak már nem engedték ki a megérdemelt győzelmet a kezükből. Legközelebb kedden, október 17-én Pöstyénben lép jégre a HC legénysége, ahol az Orange 20 csapatával mérkőzik meg.
12. forduló, vasárnap 2017.10.15, 15:00

MHK32 Lipt.Mikuláš

1:3

(0:0, 0:2, 1:1)

Gólok és gólpasszok: 48. Rapáč (Uram) – 28. Dubinin (Raenko, K. Jass), 32. Špirko (Zbořil, Hruška), 42. Fábry (Špirko) Játékvezetők: Kalina, Orolin – Jobbágy, Bogdaň Kiállítások: 3:7 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:1. Nézőszám: 600. Kapura lövések: 32:28.

Košarišťan – Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Devečka, Nádašdi, Moravčík – Števuliak, Paukovček, Rapáč – Piatka, Langhammer, Spilar – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Lištiak, J. Sukeľ

Kováč – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Šimek – Raenko, Dubinin, K. Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Šimun, Varga – Fábry, Klenko, Lantoši

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Tudtuk, hogy nehéz harc vár ránk Liptón a három pontért. Számunkra szokatlan időben, délután háromkor kezdődött a mérkőzés, és a játékosaink még egy kicsit álmosak voltak. A második harmadban már nagyobb játékkedvel léptünk jégre, sikerült két gólt szereznünk, majd a harmadik felvonásban az eredmény tartására rendezkedtünk be, ám sajnos sokat szabálytalankodtunk, így feleslegesen esélyt adtunk az ellenfelünknek. Köszönet jár a játékosoknak, és örülök, hogy a pénteki győzelmünk után végre vasárnap is bizonyítottunk és elhoztuk kintről a három pontot.”