Hazai siker született Zólyomban

Közzétéve 2017.10.10 | Róbert Balogh
ZÓLYOM — Október 8-án a zólyomi vár alatt lépett jégre a HC Nové Zámky együttese, ahol az első két harmadban kétgólos hátrányt szedtek össze Lubina mester fiai. Az utolsó húsz percben rákapcsoltak az újváriak, ám Rastislav Špirko szép találatára, Šišovský és Nicholas Ross révén még válaszolni tudtak a hazaiak, így az összes pont végül Zólyomban maradt.
10. forduló, vasárnap 2017.10.8, 17:00

HKM Zvolen

4:1

(1:0,1:0, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 18. Šišovský (Hraško, Mi.Chovan), 28. Coffman (Obdržálek, avoda), 50. Šišovský (M.Novák, Mi.Chovan), 60. Ross – 41. Špirko (Salija) Játékvezetők: Goga, J.Konc – Tvrdoň, Synek (video – Kontšek). Kiállítások: 6:2 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1170. Kapura lövések: 29:27.

HKM Zvolen

Climie (Šimko) – Hraško, Bokroš, Drgoň, Ross, avoda, Wharton, M.Novák, Andersons – Šišovský, L.Jurík, Mi.Chovan – Obdržálek, Kytnár, Matis – Coffman, Steén, Ďaloga – Török, Immonen, V.Fekiač.

Kováč (Romančík) – Plašil, M.Jass, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Šimek, Deyl – Raenko, Šimun, K.Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Dubinin, R.Varga – Fábry, Do.Rehák, Lantoši.

Az első harmadban kiegyenlített játék mellett egy hazai gól született Peter Šišovský révén, aki Dubinin kiállítása alatt a 18-ik percben ügyesen irányította Kováč hálójába Hruška kékvonalas lövését. Az érsekújvári csapat legnagyobb ziccerét a 4-ik percben Róbert Lantoši a kapuvasba lőtte, majd a 11-ik percben Jiří Cetkovský a kapu mögül ijesztett rá Climie kapusra.

A második játékrész hazai nyomással kezdődött, amit csak Zbořil lövése és Surovka helyzete szakított meg. A 28-ik percben Timothy Coffman kapott a körök közé tiszta helyzetbe korongot, aki Kováč mamutjai között megtalálta a rést, és kettőre növelte a hazaiak előnyét. A gól után tovább folytatódott a hazaiak főlénye, és csak Kováč kapusnak köszönhetően maradt a kétgólos hazai előny az utolsó harmadra. Húsz másodperccel a dudaszó előtt Salija került emberelőnyben óriási helyzetbe, aki közelről az oldalhálót találta el.

A záró harmad villámgyors Špirko góllal kezdődött, aki tiszta helyzetben belőtte első bajnoki gólját Érsekújvár színeiben. A gólt követően az érsekújváriak nyomást gyakoroltak Climie kapujára, majd a harmad hetedik percétől kiegyenlítődött a játék és Kováč kapus újra remekelt, ám az 50-ik percben Šišovský belőtte második gólját a meccsen, ami eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó percben kapus nélkül, hatan a három ellen játszottak az újváriak, amiből Nicholas Ross révén csak egy üres kapus hazai gól született.

Peter Mikula, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Az első harmadban nehezek voltak a lábaink és semmi nem működött. A második játékrészben elkezdtük úgy játszani, mint a Kassa ellen. Előnyt szereztük és pszichikai nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelünket. A hajrában feleslegesen komplikáltuk a helyzetünket, de az ellenfelünk nem használta ki az emberelőnyét.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „A helyett, hogy vezettünk volna az első harmadban 2-0-ra, elveszítettük 1-0-ra. A második harmadban úgy játszottunk, mintha nem is lettünk volna a jégen, de szerencsére csak két gól hátrányunk volt a harmadik előtt. A harmadik játékrészben visszajöttünk a meccsbe, de sajnos a fegyelmezetlen játékunknak köszönhetően újabb gólt kaptunk, és eldőlt a meccs. Érthetetlen, hogy hatan a három ellen gólt kaptunk, és állandóan elveszítettük a bulikat.