Szoros meccsen az érsekújvári csapat nyert Havířovban

Közzétéve 2017.8.29 | Róbert Balogh
HAVÍŘOV — Augusztus 29-én Havířovban lépett jégre a HC Nové Zámky legénysége, ahol szoros mérkőzésen végül egy góllal nyertek Mikeš mester fiai.

A felkészülés három mérkőzéssel folytatódik a hétvégi fehérvári nemzetközi tornán. Pénteken a Medvescsak Zagreb ellen 16:00 órakor, a nyitómeccsel kezdjük a tornát.

FEL4, kedd 2017.8.29, 18:00

AZ Havířov

4:5

(0:2, 1:1, 3:2)

Gólok és gólpasszok: 33. Kotala (Illéš, Chroboček), 42. Tomi, 48. Hudeček (Tomi), 50. Tomi – 1. Varga (Dubinin), 16. Plašil (Novotný, Schultz), 40. Schultz (Plašil), 44. Lantoši, 58. Chovan (Schultz, Lantoši) Kiállítások: 9:4 két percre, Novotný (NZM) 10 perc fegyelmi. Emberelőny: 0:3. Emberhátrány: 0:0.

AZ Havířov

Laco (Matoušek) – Petran, Drtil, Staněk, Dudek, Chroboček, Krisl – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kotala – Kalus "C", Hudeček, Tomi – Pořízek, Maruna, Kanko.

Kováč (Romančík) – Deyl, Kovačevič, Plašil, Chovan, Šimek, Hain, Šiška – Raenko, Dubinin, Varga - Cetkovský, Novotný, Schultz – Zbořil, Rehák, Lantoši – Tibenský, Šimun, Fábry.

A nézők még rendesen el sem foglalták a helyüket, amikor a 37-ik másodpercben Róbert Varga értékesítette Dubinin passzát és megszerezte az érsekújváriaknak a vezetést. A 16-ik percben Karel Plašil révén kihasználta az újvári gárda az emberfórt, aki Novotný passzát helyezte a tehetetlen Laco válla felett a hálóba.

A középső harmad Kováč bravúrral kezdődött, aki Beránek ziccerét tolta ki a mamuttal, majd három perccel később újfent Kováč kapus mentett Beránek előtt. A harmad hatodik percében Tibenský előtt tátongott az üres kapu, de nem sikerült Laco háta mögé helyezni a korongot. A 33-ik percben Jakub Kotala révén ugyan feljött egy gólra a hazai gárda, ám két másodperccel a dudaszó előtt emberelőnyös helyzetben Jessi Schultz irányította a kapuvas alá a korongot, így a záró harmadra is maradt a kétgólos vendég előny.

Az utolsó felvonás második percében Vojtech Tomi használta ki a kavarodást Kováč kapuja előtt, és felhozta egy gólra csapatát. A hazai öröm valamivel több, mint három percig tartott, mert jött Róbert Lantoši, aki ügyesen a kapu mögül lőtte Laco mamutjai közé a korongot. A hazai gárda nem adta fel, és a 48-ik percben Jan Hudeček, majd az 50-ik percben Vojtěch Tomi góljaival kiegyenlítettek. A mérkőzés végül az 58-ik percben Martin Chovan emberfóros góljával dőlt az Érsekújvár javára.