Az Érsekújvár nyerte az évad első derbijét

Közzétéve 2017.10.6 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Kiváló derbi meccset szurkolhattak péntek este végig a jégkorong rajongói az újvári téli stadionban. Az érsekújvári csapat remekül játszott ma este, ötgólos előnyre tett szert a nagy rivális nyitrai csapat ellen, majd egy kicsit izgalmasra sikeredett a végjáték, de végül teljesen megérdemelt győzelmet arattak Lubina mester tanítványai az évad első derbijén.
9. forduló, péntek 2017.10.6, 18:30

6:4

(3:1, 2:0, 1:3 )

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 8. M.Jass (Raenko, Šimun), 13. Šimun (Plášil), 17. Dubinin (Varga), 30. Zbořil (Cetkovský, Špirko), 31. Šimun (Jass M., Plášil), 41. Jass K. (Raenko, Plášil) – 16. Blackwater (Luciani), 48. Krištof (Rzavský), 50. Ručkay (Blackwater, Ordzovenský), 54. Mikúš (Blackwater, Pupák)   Játékvezetők: Peter Jonák, Peter Lokšík – Šimon Synek, LukᚠKacaj – Jozef Vrábel Kiállítások: 5:6 két percre, 5+20+10p. Kovačevič (NZ) és Cope (NR) verekedésért, 5+20p. Lucianni (NR) verekedésért. Emberelőny: 3:2 Emberhátrány: 0:0 Nézőszám: 1945. Kapura lövések: 32:27.

Kováč – Plášil, Jass, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Šimek, Deyl – Raenko, Šimun, Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Dubinin, Varga – Fábry, Rehák, Lantoši

HK Nitra

Hartzeel (13.Foltán) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Pupák, Kováčik, Korím, Versteeg – Cope, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Rzavský, Mikúš, Ručkay – Friedmann, Kollár, Štumpf

Az első harmadban nagy iramú támadó hokit produkáltak a csapatok. A vezetést a 8-ik percben emberfórban az érsekújvári csapat szerezte meg Maris Jass kemény löketével. Négy perccel később már kettővel vezettek a hazaiak, amikor Eduard Šimun lepte meg lehetetlen szögből Hartzeel kapust, akit ezután le is cseréltek. Az első harmad gólszüretét a nyitrai Blackwater folytatta, aki a 15-ik percben emberelőnyben hozta fel a vendégeket. Egy perccel később Dubinin gólja után újfent újvári gólöröm tört ki a csarnokban, így az első pihenőre kétgólos hazai előny mellett vonultak le a csapatok.

A második harmadban a végig fölényben játszó érsekújváriak újabb két góllal növelték előnyüket. A negyedik hazai gólt Zbořil lőtte a 30-ik percben, aki rögtön a buli után csapott le a korongra, és közelről találta meg a rést Foltán mamutjai között. Egy perccel később miután emberfórban Šimun piszkált bele Plášil lövésébe már négyel vezetett a hazai gárda. A nyitrai csapat ezután keménykedni kezdett, aminek két komolyabb bunyó után 5 perces hazai előny lett az eredménye a záró harmad kezdetére.

Az öt perces előnyt rögtön a záró felvonás első percében Koba Jass réven kihasználta a hazai gárda, de a hátralévő büntető perceket már kivédekezte a vendégcsapat. A 48-ik percben Krištof gólja felhozta a vendégcsapatot, amit Ručkay és Mikúš találatai követek, így az utolsó hat perc igencsak izgalmasnak ígérkezett. Az érsekújvári csapat végül nem engedte ki a kétgólos vezetést a kezéből, és teljesen megérdemelten megnyerte az évad első derbijét.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Úgy gondolom ma megint bebizonyosodott, hogy a jégkorongot 60 percig játsszák. Két harmadon keresztült becsületesen teljesítettük amit megbeszéltünk, és megszereztük a vezetést. Az utolsó harmad elején belőttük a hatodik gólunkat, és úgy nézett ki, hogy eldőlt a meccs, de csak úgy nézett ki, mert visszavettünk és csináltunk egy két faultot. Az ellenfelünk nagyon erős volt az emberelőnyökben. Kaptunk három gólt, és elkezdtük félteni az eredményt. Úgy gondolom az utolsó öt percben bármi történhetett volna. Örülök a győzelemnek, köszönet jár a játékosaimnak a két harmadban mutatott játékért, és szeretném ha ezt már vasárnap megismételnénk.”

Andrej Kmeč, a HK Nitra vezetőedzője: „A mai meccset, és annak néhány fázisát elrontottuk. Az első harmadban nagyon olcsó gólokat kaptunk. Az első gólig kiegyenlített volt a meccs, talán jobbak is voltunk, majd a kapott gól után pszichikailag szétestünk, és ezt nem tudtuk megállítani. A harmadik harmadban szerencsére visszajöttünk a meccsbe, voltak helyzeteink, de a különbség már óriási volt. A csapat jelenleg olyan helyzetben van, hogy az egyszerű dolgokat néha nem tudjuk megoldani, és ez pontokba kerül. Sok munka vár ránk, és vannak dolgok, amiken változtatni kell.”