Kétgólos előnyről kapott ki Kassán az Érsekújvár

Közzétéve 2017.10.2 | Róbert Balogh
KASSA — Október 1-én a kassai Steel Arénában küzdött a bajnoki pontokért a HC Nové Zámky csapata. Az első két harmadban a kiválóan játszó érsekújvári gárda kétgólos előnyre tett szert, amit a záró harmadban ledolgozott a kassai csapat, s végül otthon tartotta a három pontot. Legközelebb hazai jégen játszunk október 4-én Visegrád kupa negyeddöntőt a Fehérvár ellen, majd október 6-án, derbi bajnoki meccset a HK Nitra csapatával.
8. forduló, vasárnap 2017.10.1, 17:00

HC Košice

4:3

(0:2, 1:1, 3:0)

Gólok és gólpasszok: . 27. Pulli (Jenčík, Hovorka), 42. Suja (Boltun, Dudáš), 43. Šoltés (Klíma, Šedivý), 48. Šoltés (Klíma, Pacan) – 9. Cetkovský (Zbořil, Špirko), 18. Dubec, 32. Prapavessis (Zbořil, Špirko) Játékvezetők: Snášel, Orolin – Gavalier, Gajan. Kiállítások: 3:8 két percre. Emberelőny: 2:1 Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2961. Kapura lövések: 38:31.

HC Košice

Lundström (Habal) – Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš (A), Matejka, Koch – Kafka, Hovorka (C), Jenčík (A) – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Suja – Petráš, Vrábeľ, Novotný.

Romančík (Kováč) – Plašil, Chovan, Jass, Prapavessis, Hain, Kovačevič (A), Kuzma, Deyl – Surovka, Šimun, Varga – Cetkovský, Špirko (C), Zbořil – Raenko, Dubinin, Lantoši – Dubec (A), Rehák, Fábry.

Az első harmad kiegyenlített jó tempójú játékot hozott, amelyben csak érsekújvári gólok születtek. A hazai kapuban Joakim Lündstrőm, az érsekújváriban Patrik Romančík kezdte a mérkőzést, aki remekül védett az első felvonásban. A kilencedik percben miután szabálytalankodtak Špirko ellen, Zbořil szedte össze a kapu mögött a korongot, majd pontosan Jiří Cetkovský botjára passzolta, aki közelről vágta be az újváriak vezető gólját. A második vendég gól Marek Dubec nevéhez fűződik, aki a 18-ik percben a kék vonaltól lepte meg Joakim Lündstrőmöt. A harmad utolsó előtti percében a helyzetbe került Zbořilt állították ki, de a kassai gárda nem élt a lehetőséggel, így kétgólos újvári előny mellett vonultak a csapatok az első pihenőre.

A második játékrészben két emberfórban szerzett gól született. Az elsőt kettős előnyben a 27-ik percben Jere Pulli révén a hazai csapat lőtte, majd öt perccel később Matthew Prapavessis bombájával visszaszerezte kétgólos előnyét az Érsekújvár.

A záró harmad elején hat perc elég volt a kassai csapatnak a totális fordulatra. A 42-ik percben Suja használta ki a ketten az egy elleni szituációt, majd egy perccel később Šoltés emberfórban egyenlített. Ezután a szétszórt érsekújváriak sorra halmozták a hibákat, amit a 48-ik percben újfent Šoltés használt ki. A vezető gól után kiváló helyzeteket dogoztak ki Lubina mester fiai, ám Lündstrőm kapus hálója érintetlen maradt. Az utolsó másfél percet kettős emberfórban játszotta a hazai gárda, így már nem volt lehetősége az újvári csapatnak az egyenlítésre, amely a kétgólos előnye ellenére végül pont nélkül utazik haza Kassáról.

Milan Jančuška, a HC Košice vezetőedzője: „Nagyon elégedetlen vagyok az első két harmaddal, amelyekben elveszítettük a párharcokat, és mentálisan valahol máshol voltunk. Dicséret csak a harmadik harmadért jár, amikor képesek voltunk megfordítani a meccset. Remélem, hogy ez nagy tanulság volt a játékosaimnak, és Ilyennek már nem szabad többé előfordulni. Örülök, hogy a jubileumi 700-ik meccsemet épp Kassán vezethettem - abban a városban, ahol elkezdődött a pályafutásom.”

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nagyon sajnálom, hogy pénteken pár perc alatt az első harmadban, és ma megint pár perc alatt a záró harmadban veszítettük el a mérkőzéseket. Vannak dolgok, amiket csak a mai napon, egy kicsit később értettem meg, de azokat meghagyom magamnak, és nem fogom kommentálni. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez.“