Érsekújvárban is megőrizte veretlenségét a trencséni csapat

Közzétéve 2017.9.29 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Szeptember 29-én a Tipsport liga hetedik fordulója került megrendezésre. Érsekújvárban az éllovas trencséni gárda lépett jégre, amely a mai nap után is megőrizte veretlenségét. A mérkőzés kiegyenlített csatát hozott, amely gyakorlatilag az első harmad végén már eldőlt, amikor egy percen belül Hlinka és Hecl kétgólos előnyt szereztek a vendégeknek. A második játékrészben újfent Hecl talált be, amire a sok kihagyott helyzet után, csak a mérkőzés utolsó percében Lantoši góljával tudtak válaszolni a hazaiak. Legközelebb október 1-én, Kassán lép jégre az érsekújvári csapat.
7. forduló, péntek 2017.9.29, 18:30

1:3

(0:2, 0:1, 1:0)

Dukla Trenčín

Gólok és gólpasszok: 60. Lantoši (Plášil) – 19. Hecl (Mikula, Holenda), 19. Hlinka (Tibor, Frühauf), 34. Hecl (Dlouhý). Játékvezetők: Müllner, Goga – Výleta, Tvrdoň. Kiállítások: 8:7 két percre, 10 perc fejre támadásért Starosta (TN), 5+10 perc Salija (NZ) és Hlinka (TN) verekedésért. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1678. Kapura lövések: 27:30.

Kováč (Romančík) – Plášil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Jass, Deyl – Surovka, Šimun, Varga Róbert – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Rajenko – Fábry, Rehák, Dubec

Valent (Hiadlovský) – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Okuliar, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Varga Tibor, Bulík, Hlinka – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Sojčík

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nem gondolom, hogy kellene beszélni arról, milyen minőségi csapat érkezett ma Érsekújvárra. Annak ellenére úgy gondolom, hogy az első harmadban kitűnően játszottunk. Betartottuk a taktikát, és mindent, amit megbeszéltünk. Sajnos, az első harmad végén dőlt el a meccs, amikor súlyos hibákat követtünk el a középső harmadban és a kék vonalunkon. A második játékrészben három felesleges kiállításunk volt, amelyek alatt rengeteg lövés ment a kapunkra, de jól kivédekeztük az emberhátrányokat. Sajnos újfent hibáztunk a támadás építésében, ezután hárman mehettek a kapunkra, és 3-0 lett. A záró harmadban megbeszéltük, hogy végig hajtani fogunk és felkészülünk a vasárnapi meccsre, ami úgy gondolom végül sikerült is. Az igyekezetért jutalmul lőttünk az utolsó percben egy gólt. Gratulálok az ellenfélnek a hárompontos sikerhez.”

Peter Oremus, a Dukla Trenčín vezetőedzője: „Jól felkészültünk a héten a mai mérkőzésre. Tudtuk, hogy Érsekújvárban nagy ellenállást várhatunk. Az összeállításban változások történtek, de mi a teljesítményünkre összpontosítottunk. Nagyon örülök, hogy bizonyítottunk és hoztuk az előző meccsek teljesítményét. Az első és a második harmadban növeltük a játék tempóját, és úgy gondolom, hogy a győzelmünk megérdemelt. Ebben a pillanatban már a vasárnapi meccsre kell készülődnünk.”