Nem sikerült a pontszerzés Zsolnán

Közzétéve 2017.9.24 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Szeptember 24-én a Tipsport liga hatodik fordulóját rendezték, amelyben az érsekújvári csapat Zsolnán lépett jégre. A remek hazai bajnokverés után, vasárnap nem tudta megismételni Ladislav Lubina legénysége a pénteki teljesítményt, s főleg az első két harmadban elkövetett védelmi hibáknak köszönhetően, végül vereséget szenvedett az újvári gárda. A javításra szeptember 29-én lesz lehetőség, amikor az éllovas Dukla Trenčín legénységét fogadjuk vendégül.
6. forduló, vasárnap 2017.9.24, 16:30

MsHK Žilina

3:1

(2:0, 1:0, 0:1)

Gólok és gólpasszok: 2. Klimenta (Martindale), 9. Ondruš (Pitt), 27. Poulin (Jurík Juraj) - 42.Salija (Varga) Játékvezetők: Konc, Lokšík – Krajčík, Kollár Kiállítások: 4:5 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 716. Kapura lövések: 33:32.

MsHK Žilina

Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Mendrej, Harant, Luža, Babka – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Pitt, Martindale, Stupka – Váňa, Odruš, Rogoň

Kováč (Romančík) – Plašil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačević, Piačka, Deyl – Surovka, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Rehák, Šimun, Fábry

Az első játékrészben, amelyben két hazai gól született, mindkét gárda alacsony színvonalú pontatlan játékot produkált. Már a harmad 19-ik másodpercében az újvári Karel Plášil kapott kisbüntetést, amit a zsolnaiak Tomáš Klimenta révén szerencsés góllal ki is használtak. A kilencedik percben egy védelmi hiba után Filip Ondruš került tiszta helyzetbe, és nem adott esélyt Kováč kapusnak. A kétgólos hazai vezetést követően többet kezdett támadni az újvári gárda, ám az első dudaszóig Lubina fiainak nem sikerült korrigálni az eredményen. Az újváriak legnagyobb helyzetét Eduard Šimun hagyta ki, akinek a lövése a harmad utolsó percében majdnem becsúszott Tomek mamutjai között.

A második játékrész hasonló képet hozott, mint az első, további újvári védelmi hibákkal. A harmad egyetlen gólját a hazai Felix Poulin lőtte, aki a 27-ik percben egyedül vezethette az érsekújvári hálóőrre a pakkot, és nem hibázott. Három perccel a játékrész vége előtt Švihálek büntetőjét védte bravúrral Vladimír Kováč, s mivel a vendégek ebben a harmadban sem használták ki a kínálkozó helyzeteket, a záró felvonásra háromgólos előnnyel korcsolyázhatott ki a hazai csapat.

A záró harmad második percében az érsekújváriak legeredményesebb játékosa Arturs Salija a kék vonaltól lőtte ki a bal felső sarkat. A gól után felgyorsult a játék tempója, egyre gyakrabban veszélyeztették az érsekújváriak Tomek kapuját, ám a harmad közepén Salija kiállítása megtörte az újváriak igyekezetét. A harmad második felében le föl támadtak a csapatok, majd két perccel a vége előtt Lubina mester időt kért és lehozta Kováč kapust, de a felzárkózás már nem sikerül, így a mérkőzést végül 3-1-re a hazai csapat nyerte meg.

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Felesleges szabálytalansággal kezdtük a meccset, amiért meg voltunk büntetve. Az első harmadban mi húztuk a rövidebbet, és örülhetünk, hogy csak 2-0 volt az eredmény. A következő játékrészben optikailag jobbak voltunk, de nem volt eléggé agresszív a játékunk. Az ellenfelünknek is voltak veszélyes helyzetei, amelyekből egyet kihasznált. Pozitívan értékelem, hogy igyekeztünk felzárkózni, s ha sikerült volna a záró harmad közepén belőni a második gólunkat, akkor még dramatikus lehetett volna a végjáték, így gratulálnom kell a győzelemhez az ellenfelünknek.”

Stanislav Škorvánek, az MsHK Žilina vezetőedzője: „Nehéz és fontos volt számunkra ez a meccs. Mindenki tisztában volt vele, hogy a sok pontvesztés után az elmúlt fordulókban, ma pontokat vártak tőlünk. Pozitívan értékelem a csapatmunkát, mindenki harcolt a másikért és élt a játékkal. Segített a háromgólos vezetés, mert a meccs közepétől arról szólt a játék, hogy sikerül e felzárkózni az ellenfelünknek, vagy mi lőjük be a negyediket. Szerencsére végül mi nyertük a meccset. Nagyra értékelem Tomek kapus teljesítményét, és hiszek benne, hogy a mai győzelem erőt ad a következő meccsekre.”