Remek érsekújvári győzelem a bajnok ellen

Közzétéve 2017.9.22 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Kiváló meccsen, nagy csatában győzte le péntek este az érsekújvári gárda a bajnok besztercebányai csapatot. A mérkőzés jól alakult a hazai csapat számára, hiszen Štěpán Novotný két remekbe szabott találatával, a meccs 34-ik percében már 2-0-ra vezettek az újváriak, ám a vendégek nem adták fel, és Andrisík, majd Beluš révén még a második játékrész végéig kiegyenlítettek. A záró harmad nem hozott döntést, így következhetett a ráadás, melynek első percében, Artus Salija bomba góljával eldöntötte a mérkőzést.
5. forduló, péntek 2017.9.22, 18:30

3:2 hu

(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

HC05 B.Bystrica

Gólok és gólpasszok: 9. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Novotný (Prapavessis), 61. Salija (Špirko, Kováč) – 36. Andrisík (Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela). Játékvezetők: Goga, Jonák – Orolin, Kacej. Kiállítások: 6:5 két percre, Josh Brittain (BB) 10p. fejre támadásért. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1342. Kapura lövések: 29:46.

Kováč (Romančík) – Plášil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Deyl – Surovka, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Rehák, Šimun, Fábry – Piačka

Lassila (Lukáš) – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový, Lunter – Belluš, Bortňák, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Andrisík, Tamáši, Češík – Gabor

Ladislav Lubina, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Az egyik legnehezebb ellenfél várt ránk péntek este. Nem volt sok időnk felkészülni a mérkőzésre, ezért örülök, hogy a fiúk jól teljesítették, amit megbeszéltünk. Jó formán edzés nélkül hoztuk a taktikát, de természetesen nem volt teljesen hibamentes a játékunk. Az egész meccs attraktív volt a szurkolók számára, akiket csodálok, hogy az egész meccsen 61 percig kitartóan buzdították a csapatot. A második harmadban sokat hibáztunk, és több mint a harmad felét hátrányban játszottuk. Ez sok erőnkbe került, amivel a harmadik játékrészben jól megbirkóztunk. Örülök, hogy miután majdnem fordítani tudott az ellenfelünk, végül kiharcoltuk a győzelmet, ezért köszönet jár a játékosaimnak.”

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Attraktív meccset láthattunk, amelyen jól kezdtük, erősek voltunk a korongon, helyzeteket dolgoztunk ki, de nem voltunk effektívek. A második harmadban elegendő lehetőségünk volt emberelőnyben játszani, de nem tudtunk élni vele, és ez jelenleg a leggyengébb pontunk. A sok előnyből csak egy gólt lőttünk, de pozitívan értékelem, hogy sikerült egyenlíteni. A záró harmad kiegyenlített volt, végül a ráadás döntött, amiben mi kaptuk a gólt. Már sorozatban harmadszor veszítettünk a hosszabbításban. Kár, mert nem igen van mit a szemükre hánynom a fiúknak, esetleg csak a fegyelmezetlenséget, ami minden meccsen előjön. Sok a kiállított játékosunk, és ezzel valamit tenni kell.”