Kétpontos érsekújvári siker született Gyetván

Közzétéve 2017.9.10 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Vasárnap este a második fordulóval folytatódtak a Tipsport liga küzdelmei. A HC Nové Zámky együttese Gyetvára utazott, ahol hosszabbításban Adam Zbořil góljával, végül 3-2-re nyerte az összecsapást, így két forduló után az érsekújváriak a harmadik helyet foglalják el a tabellán. Legközelebb szeptember 14-én, hazai jégen lépünk jégre, amikor este fél héttől az Orange 20 együttesét fogadjuk vendégül.
2. forduló, vasárnap 2017.9.10, 17:00

HC07 Detva

2:3 hu

(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Gólok és gólpasszok: 20.Milý (Žilka, Chovan M.), 29.Šimon (Halás, Srnka) – 18.Schultz (Špirko, Plášil), 37.Plášil, 63.Zbořil (Plášil, Dubinin) Játékvezetők: Müllner Róbert , Kalina Ondrej - Korba Martin, Gavalier Róbert. Kiállítások: 5:5 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 984. Kapura lövések: 30:39.

HC07 Detva

Nagy (Larose) – Šimon, Gachulinec, Sládok, Fekiač, Macejko, Strukoff, Fedosov – Sčurko, Gašpar, Videlka – Žilka, Chovan, Milý – Halás, Murček, Surový – Petro, Huňady, Ondris.

Kováč (Romančík) – Plašil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Šimek, Rehák – Varga, Špirko, Schultz – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Surovka, Fábry

Az első harmadban, amelyben két emberfóros gól született, veszélyesebben és többet támadott az érsekújvári csapat, és csak Nagy kapusnak köszönhetik a hazaiak, hogy végül 1-1-es eredmény mellett vonultak az első pihenőre a csapatok. A vezető találatra a 18-ik perc közepéig kellett várni, amikor a negyedik emberfórját már sikerült Jesse Schultz. bomba lövésével kihasználni az érsekújváriaknak. A harmad utolsó percében Fábry volt kiállítva, amikor a a gyetvai gárda Juraj Milý révén megszerezte első extraligás gólját.

A második játékrész első felében-sorozatban védte Nagy kapus az újvári ziccereket, aki életben tartotta a hazai csapatot, amely a nyolcadik percben Martin Šimonnak köszönhetően kihasználta az emberfórját, és megszerezte a vezetést. A 37-ik percben a sok kimaradt ziccert követően, Karel Plášil került egy nagy védelmi hiba után helyzetbe, aki közelről fonákkal lepte meg a hazai hálóőrt. A harmad utolsó perceiben nyomást gyakorolt a hazai gárda, de Kováč kapus remekül állta a sarat, így maradt a 2-2-es döntetlen.

A harmadik játékrész óvatos játékot hozott, a csapatok sok pontatlan passzt produkáltak, és gyakran volt megszakítva a játék. A kiegyenlített harmadban végül nem született gól, így a döntés a hosszabbításra maradt, amit a 63-ik percben, Adam Zbořil videobíróval is megvizsgált góljával, az Érsekújvár nyert meg.

Dušan Kapusta, a HC 07 Orin Detva vezetőedzője: „Lejátszottuk az első történelmi hazai extraligás meccsünket, ami jelentős esemény volt számunkra. Az első harmadban fegyelmezetlenül játszottunk, és sokat ültünk a büntetőpadon, szerencsére az ellenfelünk nem ugrott meg, és sikerült kiegyenlítenünk. A második gólt taktikai hiba után kaptuk, majd a harmadik harmadban egy szerencsés gól is eldönthette volna a meccset. Végül fatális hiba után kaptunk ki, de köszönet jár a játékosoknak a történelmi pontért.”

Štefan Mikeš, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Pont ilyen játékot vártunk az ellenfél játékosaitól, akik heroikus teljesítményt nyújtottak. Nehéz meccs volt, sok egyéni párharccal és ütközéssel. Az első harmadban elmehettünk volna két góllal. A győzelem nagyon értékes, szerencsésebbek voltunk a hosszabbításban, de két értékes ponttal utazunk haza. Meg vagyok róla győződve, hogy több csapat is megbotlik Gyetván.”