Sima érsekújvári győzelem a liga nyitómeccsén

Közzétéve 2017.9.8 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Remek hangulatban, kiváló mérkőzésen szerezte meg az idei évad első győzelmét az érsekújvári csapat. Arturs Salija góljával már az első percben megszereztük a vezetést, majd a kiegyenlített első harmadot követően, a második játékrészben végig uraltuk a játékot, és újabb három góllal növeltük az előnyünket. A záró harmadban Adam Zbořil góljával végleg eldőlt, hogy az évad nyitómeccse után, a három pont Érsekújvárban marad.
1. forduló, péntek 2017.9.8, 18:30

5:1

(1:0, 3:0, 1:1)

HKM Zvolen

Gólok és gólpasszok: 1.Salija, 22.Lantoši (Salija), 34.Cetkovský (Zbořil, Novotný), 37.Novotný (Salija), 46.Zbořil (Prapavessis,Cetkovský) - 56.Hraško (Ross, Jurík). Játékvezetők: Konc D., Konc J. – Výleta, Orolin. Kiállítások: 3:6 két percre, Ďaloga (ZVO) 10 perc fegyelmi. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1852.

Kapura lövések: 39:40.

Kováč (Romančík) – Plášil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Šimek – Varga, Špirko, Schultz – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Surovka, Fábry – Rehák

HKM Zvolen

Climie (Šimko) – Hraško, Wharton, Ťavoda, Ross, Drgoň, Ivan, Novák – Obdržálek, Coffman, Chovan –Matis, Kytnár, Dziurzynkski – Asuchak, Jurík, Raisov – Kelemen, Síkela, Ďaloga – Török

Az első harmad gyors támadó játékot hozott, s mindkét oldalon többször is remek kapus teljesítményeket láthattunk. A vezetést már az első percben Arturs Salija kékvonalas lövésével szerezte meg az Érsekújvár. A vendégek két perccel az első dudaszó előtt nagy nyomást gyakoroltak Kováč kapujára, a korong a kapu vonalon táncolt, ám a video bíró végül nem ítélt gólt, így az első pihenőre egygólos hazai előny mellett vonultak le a csapatok.

A középső játékrészben végig uralta a játékot a hazai gárda, és szépségdíjas gólokkal a harmad végére négyre növelte előnyét. A 22-ik percben Róbert Lantoši fonákkal helyezte a rövid sarokba a második hazai gólt, majd a 34-ik percben Cetkovský használta ki Climie kapus hibáját, és az üres kapuba lőtte a harmadikat. A 38-ik percben kettős hazai emberfórban Novotný vágta védhetetlenül Climie mellett a hosszúsarokba a negyedik hazai gólt.

Az utolsó játékrészben nem változott a játék képe a négygólos hazai előny ellenére nagy volt a harc a pályán, és Kováč kapusnak is akadt dolga bővén. A 46-ik percben emberfórhoz jutott a hazai csapat, amit Adam Zbořil találatával ki is használt, s ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa. A zólyomiaknak végül Peter Hraško révén az 56-ik percben összejött a becsület gól.

text

Mikula Peter, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Úgy gondolom az eredmény magáért beszél, messze elmaradtunk a várakozástól. Az akarat megvolt, becsületesen felkészültünk a meccsre, de olyan gólokat kaptunk, amilyeneket nem szabadott volna. Taktikailag rosszul játszottunk, sokat hibáztunk, és amikor helyzetbe kerültünk azokat nem tudtuk kihasználni. Úgy gondolom a kapus teljesítmények is döntőek voltak.”

Mikeš Štefan, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Kiváló meccs volt, és a zólyomi csapat is jól játszott. Sikerült szerencsés góllal az első percben megszerezni a vezetést, ami lökést és erőt adott a csapatnak. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés másképp is végződhetett volna, mivel nem kezdtünk olyan szuverénül, mint ahogy befejeztük a meccset. Örülök, hogy a fiúk effektívek voltak, és azt játszották, amit várunk tőlük a folytatásban is. Voltak hibák is a játékunkban, de örülök, hogy megvan a három pont. Nem a kell a fellegekben repkedni, mert van mit még javítani a játékunkon.”