Egygólos érsekújvári győzelem az UTE ellen

Közzétéve 2017.8.27 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Augusztus 27-én az utolsó mérkőzését játszotta le az érsekújvári gárda a Visegrád Kupa alapszakaszában. Az ellenfél az UTE csapata volt, amelyet az újvári csarnokban Martin Chovan góljával 1-0-ra győzték le Mikeš mester fiai.
VK4, vasárnap 2017.8.27, 17:00

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Újpest

Gólok és gólpasszok: 42.Chovan (Lantoši). Játékvezetők: Bachúrik J, Druga – Kudeľová, Hronský. Kiállítások: 4:7 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 632. Kapura lövések: 36:28.

Romančík (Pavlas) – Prapavessis, Hain, Raenko, Novotný, Kučkin – Salija, Kovačevič, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Plášil, Chovan, Zbořil, Varga Róbert, Lantoši – Šiška, Šimek, Tibenský, Šimun, Fábry.

Újpest

Sila (Ágoston) – Becze, Sikorčín, Sági, Nemes, Huba, Kiss, Turbucz, Roczanov, Pichler, Hegyi, Dósa, Schmál, Benk, Cseter, Pápa, Nagy, Varga Arnold, Szalma.

Az első harmad kiegyenlített játékot, s valamivel több érsekújvári helyzetet hozott. A legnagyobb ziccerek Novotný és Zbořil botjain voltak, ám mindketten elpuskázták a jó lehetőségeket. A másik oldalon Romančík szintén kétszer bravúrral hárította az újpesti helyzeteket, s miután mindkét oldalon kimaradtak az emberelőnyös helyzetek is, így az első játékrész gólnélküli döntetlennel végződött.

A középső játékrészben a hazaiak nagyobb nyomást gyakoroltak Sila kapujára, aki remekül hárította az újvári ziccereket. A hazaiak három emberelőnyös helyzetből sem tudták megszerezni a vezetést, pedig nemegyszer az üres kapu előtt táncolt a korong. A lilák legnagyobb helyzetét a 29-ik percben Szalma hagyta ki, akik a meccs e szakaszában inkább a kontrákban bíztak.

A gólcsendet végül Martin Chovan kékvonalas bombája törte meg a 42-ik perc elején, amikor az újpesti Sági melegítette a büntető padot. A gólt követően nyomást gyakorolt az újvári gárda Sila kapujára, aki az egész meccs folyamán remekül védte a lilák hálóját. A hajrában hatan a négy ellen kapus nélkül próbáltak egalizálni az újpestiek, de a győzelemért járó két pont végül Érsekújvárban maradt.

Ezzel a mérkőzéssel az érsekújváriak számára véget ért a Visegrád Kupa alapszakasza, amelyben három győzelmet és egy vereséget gyűjtöttek be a fiúk. A Visegrád Kupában az eredeti megegyezés szerint a győzelemért a rendes játékidőben, és a hosszabbításban is két pont jár, így a HC Nové Zámky csapata összesen 6 pontot szerzett az alapszakaszban.