Vereséget szenvedtünk a Jegesmedvék otthonában

Közzétéve 2017.8.27 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Augusztus 25-én a harmadik Visegrád Kupa mérkőzésén a DVTK Jegesmedvék otthonában lépet jégre az érsekújvári gárda, ahol 4-0-ás vereséget szenvedtek az újvári fiúk. A két csapat jó tempóban kezdte a meccset, majd az érsekújváriak vették át az irányítást, sok helyzetjük volt az újváriaknak, ám a vezetést a 15-ik percben Rusk révén a hazaiak szerezték meg emberelőnyös helyzetben. A második játékrészben Galanisz kettőre növelte a DVTK előnyét, majd a záró harmad 50-ik percében Rantanen továbbított a hálóba egy furcsán pattogó korongot. Az 52-ik percben az újváriak emberelőnyhöz jutottak, erre Mikeš mester lehozta a kapust és hat emberrel próbált felzárkózni csapatával, ám négy másodperccel a buli után, Láda az üres kapuba lőtte a korongot és beállította a meccs végeredményét.
VK3, péntek 2017.8.25, 18:00

DVTK

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 17. Rusk (Galanisz, Miskolczi), 30. Galanisz (Láda, Leppanen), 50. Rantannen (Vas, Ritó), 53. Láda (Miskolczi)Játékvezetők: Juhász, Varjú, Kormos, Pálkövi. Kiállítások: 12 perc illetve 16 perc Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 910.

DVTK

Adorján (Kiss) – Gőz, Rusk, Rantanen, Köllő, Galanisz, Lukacevic, Kulmala, Pavuk, Bernáth, Karda, Láda, Ritó, Tóth, Sakaris, Albert, Vas, Leppanen, Vojtkó, Miskolczi, Magosi, Kiss.

Kovac (Romančík) – Dudas, Cetkovský, Lantoši, Schultz, Šimek, Salija, Novotný, Varga, Tibenský, Kuchkin, Prapavessis, Kovačević, Raenko, Rehák, Chovan, Hain, Šimun, Šiska, Zbořil, Dubinin.

4. MAC Budapest 0 pont (3-10)

Mikael Tisell (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): – Nagyon boldog vagyok, mert egy kitűnő csapatot győztünk le. Ma a védelmünk remekül zárt, Adorján ismét kiválóan teljesített, és el kell ismernem, néha szerencsénk is volt. Ez a hoki, hiába volt sok helyzete az Érsekújvárnak, mégsem tudtak gólt lőni nekünk, mi viszont kihasználtuk a lehetőségeinket. Továbbra is jó látni, ahogy fejlődünk még a meccsek során is, egyre erősebbek, és magabiztosabbak leszünk.