Szoros csatában hosszabbításban vertük a Fehérvárt

Közzétéve 2017.8.22 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — A Visegrád Kupa második fordulójában kiváló mérkőzést izgultak végig ma este az újvári csarnokban a két csapat szurkolói. Izgalmas, fordulatos meccsen Novotný és Dudas góljaival már kettővel vezetettek az újváriak a 14-ik perc végén, ám a harmad hajrájában két perc leforgása alatt Szabó és Gilbert találataival gyorsan egalizáltak a fehérváriak. A gólnélküli középső játékrészt követően a 45-ik percben Stipsicz góljával először vezettek a meccsen a vendégek, majd a hazaiak nagy nyomást gyakoroltak a gól után, s végül Cetkovský révén összejött a megérdemelt egyenlítés. A mérkőzés a hosszabbítás 62-ik percében dőlt el Kovačevič góljával, így az ertékes két pont Érsekújvárban maradt.
VK2, kedd 2017.8.22, 18:30

4:3 hu

(2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Fehérvár AV19

Gólok és gólpasszok: 10.Novotný (Raenko, Prapavessis), 14.Dudas (Salija), 50.Cetkovský (Prapavessis, Kovačevič), 62.Kovačevič (Salija) – 18.Szabó K., 20.Gilbert (Stipsicz, Jyrkkiö), 45.Stipsicz (Kocsis) Játékvezetők: Druga, Bachúrik – Hronský, Kudelová. Kiállítások: 5:10 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:1.

Kováč (Pavlas) – Prapavessis, Dudas (A), Raenko, Novotný, Kuchkin (A)– Salija, Kovačevič ©, Cetkovský, Dubinin, Varga – Plášil, Chovan, Tibenský, Rehák, Zbořil – Šiška, Šimek, Dubec, Šimun, Fábry.

Rajna (Kornakker) – Jyrkkiö, Uotila, Kóger ©, Music, Lovecchio – Szirányi, Stipsicz, Luttinen, Latendresse, Gilbert – Harty, Vidmar, Luttinen, Latendresse, Gilbert – Szirányi (A), Stipsicz, Szabó, Erdély, Vincze – Szabó, Kocsis, Reisz, Sárpátki

Štefan Mikeš, a HC Nové Zámky vezetőedzője: "Tekintettel arra, hogy később kezdtük a jeges felkészülést, természetesen elégedett vagyok az eddigi mérleggel, viszont veszélyes minden meccset megnyerni a felkészülési szakaszban. A játékosoknak kell látni, hol hibáznak, és dolgozniuk kell azon, hogy ezek többet ne forduljanak elő. Jó, ha kiegyenlítettek a meccsek a felkészülési szakaszban, s ha a felét el is veszítjük az nem baj."