A Dukla Trenčín otthonában zárjuk a hétvégét

Közzétéve 2018.3.3 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Az olimpia szünet után nagyon besűrűsödött a program a Tipsport ligában. Nyolc napon belül a negyedik meccsüket játsszák a csapatok, majd a következő héten három mérkőzéssel zárják az alapszakasz programját. Március 4-én a Dukla Trenčín otthonában lép jégre a HC Nové Zámky legénysége, ahol nehéz csata vár a fiúkra. Az összecsapás 17:00 órakor kezdődik.

A HC Nové Zámky csapata a válogatott szünet után még nem szerzett pontot és lecsúszott a tabella kilencedik helyére. A rossz eredmények ellenére az utolsó fordulóig meg van a remény a nyolcadik hely kiharcolására, hiszen csak két pont a csapat hátránya. A legutóbbi hazai meccs első felét nagyon elrontották a fiúk, hiszen 32 perc alatt hatgólos hátrányt szedtek össze a Zsolna ellen, majd megrázta magát a csapat és majdnem sikerült a pontszerzés. A csapat legeredményesebb játékosa Adam Zbořil, aki péntek este két gólt szerzett, így jelenleg 31 ponttal vezeti a házi kanadai táblázatott.

A vasárnapi ellenfelünk a Dukla Trenčín együttese jól kezdte az idei szezont és sokáig vezette a bajnoki mezőnyt, majd jött egy eredményekben gyengébb időszak, de még most is az élmezőny öt legjobb csapatához tartozik Peter Orémus legénysége. A legutóbbi két fordulóban a felsőház csapatainál vendégeskedtek. Szerdán, Besztercebányán 2-0-ás vereséget szenvedtek, majd pénteken kisebb meglepetésre 3-0-ás győzelmet arattak a kassai Steel arénában. A csapat legeredményesebb játékosa Branko Radivojevič 38 kanadai ponttal, a legjobb góllövő az érsekújvári születésű Peter Ölvecký 16 góllal.

A trencséni gárda eddig az egyetlen a bajnokságban, akik ellen még nem tudott pontot szerezni az Érsekújvár. Reméljük az utolsó idei egymáselleni meccsen, amikor a mostani helyzetben ezek a pontok nagyon értékes lennének, összejön az érsekújvári fiúknak a pontszerzés.