Hatpontos meccs előtt az Érsekújvár

Közzétéve 2018.2.27 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 28-án a HC Nové Zámky jégkorongcsapata az MHK 32 Liptovský Mikuláš otthonában lép jégre. A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik. Az alapszakasz hátralévő meccseiből talán ez lesz a legfontosabb a két együttes számára.

Az egész idei szezonban a két csapat fej-fej mellett küzd a nyolcadik helyért a tabellán, amelyen eddig az érsekújváriak helyezkedtek el gyakrabban, és a szerdai forduló előtt is még egypontos előnnyel tartják a rájátszást jelentő helyezést. Az olimpiai szünet után Mach mester legénysége 6-2-es vereséget szenvedett Besztercebányán, de a liptószentmiklósiak sem jártak sikerrel, akik hazai jégen hosszabbításban kaptak ki a sereghajtó gyetvai csapattól 2-1-re, s ezzel elpuskázták a lehetőséget a kisebb előny megszerzésére az újváriak előtt.

Az idei szezon egymáselleni meccsein, három érsekújvári és két liptószentmiklósi győzelem született, s ebből kétszer idegenben nyertek az érsekújváriak. A szerdai mérkőzésen kiegyenlített csata várható a két csapat között, s érsekújvári siker esetén, négypontos előnnyel várhatja Mach mester csapata a pénteki Zsolna elleni hazai meccset.