A zólyomi vár alatt zárjuk a hétvégét

Közzétéve 2018.2.10 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 11-én az utolsó fordulót rendezik meg a Tipsport ligában az olimpiai szünet előtt, majd kéthetes szünet következik. Vasárnap este a HKM Zvolen otthonában lép jégre a HC Nové Zámky együttese. Az összecsapás 17:00 órakor kezdődik.

A HKM Zvolen stabilan a felsőház csapatai közé tartozik az idei évadban, s már csak a minél jobb helyezés a tét a rájátszás csatái előtt. Jelenleg 92 ponttal a negyedik helyet foglalja el Peter Mikula legénysége, de a legutóbbi négy fordulóban három vereséget szenvedtek. Pénteken kisebb meglepetésre a kassai csapat győzött 2-1-re a zólyomi vár alatt. A csapat legeredményesebb játékosa, és legjobb gólszerzője Timothy James Coffman 25 góllal és 20 gólpasszal.

A HC Nové Zámky pénteken remek meccset játszott hazai jégen a Nyitra ellen. Háromszor vezetett a Nyitra, s háromszor egalizált az Érsekuvjár, s végül a szétlövésben a győzelmet is megszerezte az éllovas ellen. Nehéz meccsek várnak még a fiúkra, hiszen a hátralévő nyolc mérkőzésből csak hármat játszanak otthon Miroslav Mach mester fiai. A csapat legeredményesebb játékosa Adam Zbořil 28 kanadai ponttal. A legjobb gólszerző Eduard Šimun, aki két góljával eldöntötte a pénteki derbit, és 15 találattal vezeti a házi góllövő listát.

A Zólyom ellen nem igazán jó az érsekújváriak mérlege, hiszen az eddig lejátszott öt mérkőzésből, csak az elsőt sikerült megnyerni 5-1-re, és összesen csak négy pontot gyűjtöttünk be az egymáselleni meccseken.